Ronaldo okrenuo Empoli, Atalanta protiv Parme teže nego što izgleda, Torino i Viola stali posle 15 minuta!
Fudbaleri Juventusa slave pobedu protiv Empolija, Foto: Reuter

SERIJA A, 10. KOLO

Prvi gol bio je delo igrača Parme

Deseto kolo Serije A počelo je prema planu za favorite.

Fudbaleri Juventusa savladali su Empoli 2:1, posle preokreta na gostovanju u desetom kolu Serije A.

Domaćin je vodio od 28. minuta golom Frančeska Kaputa, koji je pokupio odbitak ispred kaznenog prostora i poslao ga u mrežu.

Portugalac je izjednačio rezultat golom iz penala u 54. minutu, nakon što je Ismael Benaser nespretnom intervencijom oborio Paola Dibalu u kaznenom prostoru.

Dvadeset minuta pre kraja Ronaldo donosi i preokret, fantastičnim golom snažnim udarcem iskosa sa desne strane sa oko 25 metara.

Fudbaleri Atalante
Fudbaleri Atalante foto: EPA/Paolo Magni

Atalanta je na domaćem terenu slavila protiv Parme sa 3:0. Iako rezultat tako ne pokazuje, pobeda je ostvarena teže nego što se očekivalo. Prvi pogodak viđen je tek u 55. minutu, a strelac je bio igrač Parme Galjiolo. Na 2:0 povisio je Palomino u 72. minutu. Konačnih 3:0 postavio je Manćini deset minuta pre kraja utakmice.

U poslednjem meču dana Torino i Fiorentina odigrali su nerešeno 1:1.

Poveli su gosti već u 1. minutu preko Benasija, a u 30. minutu Lafon je autogolom doneo poravnanje što je kasnije bio i konačan rezultat meča.

Milenković je odigrao čitav susret za "ljubičaste" i dobio je žuti karton u 6. minutu susreta.

Atalanta - Parma 3:0

(Galjiolo ag 55', Palomino 72', Manćini 80')

Empoli - Juventus 1:2 (1:0)