Kostić heroj Ajntrahta, Nikolić rastužio Prijovića, Čelsi sa rezervistima lako protiv Belorusa, Dinamo gazi sve!
Liga Evrope, Foto: EPA/Yoan Valat

3. kolo

Na programu su mečevi 3. kola

Odigrani su mečevi 3. kola Lige Evrope.

Srpskim ljubiteljima fudbala najzanimljiviji je bio susret u Frankfurtu gde je domaći Ajntraht bio bolji od Apolona rezultatom 2:1, a prvi gol na meču delo je Filipa Kostića koji je na krajnje komičan način doveo svoj tim u vođstvo.

Gaćinović je uz Kostića počeo utakmicu i proveo ceo meč na terenu, dok Jović nije bio u kombinaciji za ovaj susret.

Marsej je na svom Velodromu poražen od Lacija rezultatom 3:1 i tako ostao na samo jednom poenu iz tri odigrana susreta. Nemanja Radonjić nije ulazio u igru, dok je Sergej Milinković Savić proveo ceo meč na terenu u dresu Lacija.

Mol VIDI našeg Marka Nikolića je u Solunu golovima Huščija i Stopire pobedio ekipu PAOK-a rezultatom 2:0.

Prijović je ušao u igru sa klupe, dok je Marko Šćepović bio na terenu od prvog minuta, ali je u drugom delu zamenjen.

Marko Nikolić
Marko Nikolić foto: News1/Dado Djilas

Najubedljivije pobede delo su španskih timova Sevilje i Viljareala koji su ukupno postigli 11 golova u dva meča. Sevilja je bila bolja od Akhisara sa 6:0, dok je Viljareal sa pet golova u mreži ispratio Rapid u svoj Beč.

Čelsi je het-trikom Loftusa Čika bio bolji od BATE Borisova na svom stadionu rezultatom 3:1.

Dinamo iz Zagreba je slavio i treći put, ovoga puta žrtva je bila slovačka Trnava posle preokreta 1:2. Domaći tim je poveo golom Gorbanija u prvom poluvremenu, a u nastavku su "modri" preko Gavranovića i Orsića došli do svog devetog boda iz tri odigrana meča i vrlo su blizu plasmanu u nokaut-fazu ovog takmičenja.

Ekipa Milana neprijatno je iznenadila svoje navijače pošto je na svom San Siru doživela poraz od Betisa rezultatom 2:1. Španci su preko Sanabrije došli do prednosti u 30. minutu igre, da bi Lo Selso u 53. povisio na 2:0, a počasni gol za Milan postigao je Kutrone u 83. minutu. Ovo bi mogla da bude poslednja utakmica za Đenara Gatuza na klupi roso-nera pošto već neko vreme uprava razmišlja o njegovom otpuštanju.

Unaj Emeri je preporodio tim Arsenala i zabeležio novu pobedu. U Lisabonu je pao Sporting rezultatom 1:0 i to u finišu pošto je u 77. minutu gol za trijumf postigao Dani Velbek. Tobdžije su ovom pobedom ostvarile treću pobedu u Ligi Evrope.

Fudbaleri Zenita na čelu sa našim Branislavom Ivanovićem savladali su Bordo rezultatom 2:1. Vodeći gol na utakmici pripao je gostima preko Brijana u 26. minutu, da bi u finišu prvog poluvremena Dzjuba izjednačio, a u nastavku Kuzjaev rešio utakmicu golom u 85. minutu igre. Meč je obeležio penal koji je promašio upravo Dzjuba, a posebno je zanimljiva kretnja golmana na liniji.

Evo i svih rezultata mečeva odigranih od 19:00.