NOVI TEŽAK PORAZ ZVEZDE: Salah-Firmino-Mane, Liverpul ne zna da stane!

liga šampiona, 3. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 22:57h

Crvena zvezda je doživela i drugi poraz u Ligi šampiona.

Loše veče na Enfildu kaznio je Liverpul koji je zabeležio ubedljivu pobedu od 4:0 u trećem kolu Lige šampiona.

Posle uvodnih 20 minuta gde je Zvezda izgledala sasvim pristojno, pao je prvi gol za tim Jirgena Klopa. Robertson je prošao po levoj strani i sjajnom loptom na penal pronašao Firmina koji je zalomio Krstičića i doneo prednost svom timu.

U finišu prvog poluvremena Mohamed Salah je iskoristio nepažnju Zvezdine odbrane i postigao drugi gol za Liverpul i sa prednošću 2:0 se otišlo na veliki odmor.

Nastavak igre doneo je brzi gol Liverpulu posle možda neopravdano dosuđenog penala kada je Stojković laktom zakačio Manea. Salah je rutinski izveo jedanaesterac i doveo Liverpul u vođstvo od 3:0.

U 70. minutu novi penal za Liverpul! Stojković je rukom u svom kaznenom prostoru izblokirao pokušaj Redsa, a lopte se latio Mane koji šutira, a Milan Borjan vrhovima prstiju izbija loptu ka prečki i čuva mrežu beogradskog kluba.

Samo nekoliko minuta kasnije Mane se iskupio za promašen penal i golom doneo ubedljivu prednost Liverpulu. Lalana je koji trenutak nakon gola imao stopostonu šansu, ali opet je Borjan bio na visini zadatka.

Novi neuspeh Zvezde ostavlja je na začelju tabele sa jednim osvojenim bodom, dok Liverpul sa sedam je odmah ispod Napolija koji je pobedio u Parizu domaći PSŽ i zabeležio sedmi bod.

Sledeći susret ova dva rivala igraju 6. novembra na stadionu Rajko Mitić.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Kraj meča: Liverpul - Zvezda 4:0

90' - Lukav pokušaj Staridža, Borjan jedini zaslužio prelaznu ocenu u timu Zvezde

81' - GOOOL: Mane se iskupio za promašeni jedanaesterac i postigao četvrti gol za svoj tim!

Sadio Mane postiže gol za 4:0
Sadio Mane postiže gol za 4:0 foto: Reuter

76' - Borjan brani! Mane nije uspeo da savlada golmana gostiju i rezultat ostaje 3:0

Sadio Mane promašio jedanaesterac
Sadio Mane promašio jedanaesterac foto: Reuter

75' - Penal za Liverpul, još jedan! Stojković opet u glavnoj ulozi!

71' - Ništa spektakularno se ne dešava na meču od gola Liverpula. Polako Klopovi izabranici privode meč kraju i osvajaju šesti bod

51' - GOOOL: Salah postiže drugi gol na meču, Liverpul vodi 3:0

50' - Penal za Liverpul! Stojković je udario Manea ali sudija je prestrogo dosudio na belu tačku

Filip Stojković pravi penal nad Maneom
Filip Stojković pravi penal nad Maneom foto: Reuter

48' - Fabinjo nije lepo zahvatio loptu, rezultat ostaje nepromenjen

Poluvreme: Liverpul - Crvena zvezda 2:0

45' - GOOOL: Salah za 2:0. Jeftin gol je primila Zvezda u finišu prvog dela i možemo reći da se pobeda Liverpula ne dovodi u pitanje!

Gol Salaha za 2:0
Gol Salaha za 2:0 foto: Reuter

43' - Robertson šutira traljavo i šalje loptu pored gola

40' - Ostalo je još pet minuta do kraja prvog poluvremena

34' - Liverpul je preuzeo kontrolu nad utakmicom i sve češće napada poslednju liniju srpskog šampiona

Nenad Krstičić i Žoržinjo Vajnaldum u duelu
Nenad Krstičić i Žoržinjo Vajnaldum u duelu foto: Reuter

26' - Robertson je imao priliku čak i da šutira, ali se nesebično odlučio za centaršut koji je preleteo sve u šesnaestercu

25' - Poluprilika za crveno-bele, Alison stiže do lopte bre Boaćija

20' - GOOOL: Firmino dovodi Liverpul u vođstvo! Povratna lopta Robertsona na penal gde Brazilac lako vara Krstičića, a zatim i Borjana.

Firmino proslavlja pogodak
Firmino proslavlja pogodak foto: Reuter

18' - Ebesilio je izveo prvi korner za Zvezdu, lopta je stigla do Babića koji je neometan poslao loptu daleko preko gola

11' - Lep pas Šaćirija za Salaha koji šutira u Borjana koji je pravovremeno izašao "u noge" vedeti Liverpula

Salah pomaže Borjanu da ustane
Salah pomaže Borjanu da ustane foto: Reuter

10' - Prvi šut na meču imao je Firmino, ali je pogodio svog saigrača Arnolda i lopta odlazi u gol-aut

9' - Zvezda je krenula oštro u meč i u uvodnom delu igre pritisnula je Liverpul i deluje odlično na terenu

3' - Stojković je uposlio Boaćija koji je izašao sam pred Alisona, ali sudija je podigao zastavicu!

21:00 - Meč je počeo!

Izlazak fudbalera na teren
Izlazak fudbalera na teren foto: Reuter

20:50 - Utakmica samo što nije počela

Zagrevanje fudbalera Liverpula
Zagrevanje fudbalera Liverpula foto: EPA

20:25 - Omladinci Zvezde su nesrećno izgubili sa 2:1 iako su imali prednost od 1:0 golom Joveljića.

20:20 - PROBLEM U LIVERPULU PRED MEČ SA ZVEZDOM: Neverovatno je da se takve stvari dešavaju Englezima 2018. godine!

19:45 - Sastavi:

Liverpul: Alison – Aleksandar Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson – Šaćiri, Fabinjo, Vajnaldum – Salah, Firmino, Mane

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Degenek, Babić, Gobeljić – Jovičić, Krstičić – Ben, Ebesilio, Srnić – Boaći