STOJKOVIĆ SPASIO PARTIZAN: Crno-beli samo do boda u Kuli, Zvezda ima ogromnu prednost!
Prethodni meč između Spartaka i Partizana, Foto: Beta

superliga, 12. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 15:06h

Podela plena u Kuli - Fudbaleri Partizana i Spartaka odigrali su bez golova na neutralnom terenu 0:0, a heroj utakmice je bio neverovatni Vladimir Stojković, koji je u 32. minutu odbranio penal Bojanu Čečariću.

Nove nevolje u crno-belom taboru i novi kiks koji ih može skupo koštati, pošto je Zvezda u svom meču savladala Rad, sada je Partizan na velikih + 9 u odnosu na Večitog rivala.

Danilo Pantić u duelu sa Čečarićem
Danilo Pantić u duelu sa Čečarićemfoto: Starsport©

Loš fudbal, malo šansi i odbranjen penal obeležili su susret u Kuli, koji nije odigran u Subotici zbog renoviranja stadiona.

Ključan detalj utakmice dogodio se u 32. minut, Šćekić je napravio očigledan faul, a sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Stojković je po ko zna koji put sačuvao mrežu crno-belih, pročitao je gde će Čečarić šutirati i uhvatio "živu" loptu.

Nekoliko trenutaka kasnije Subotičani su tražili novi jedanaesterac, ali je sudija signalizirao ofsajd.

Janković i Šimura
Janković i Šimurafoto: Starsport©

Drugo poluvreme donelo je više uzbuđenja, Partizan je pritiskao rivala, igrao bolje od nominalnog domaćina u ovom meču, ali nije uspeo da pronađe put do mreže.

Najbolji pokušaj imao je Miletić, međutim, Ostojić je odlično reagovao i tako je sačuvao svoj gol.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Spartak-Partizan 0:0

93. minut - Dunđerski je mogao da se proslavi samo minut nakon što je ušao, ali ponovo Stojković čuva Partizan.

86. minut - Gužva u kaznenom posle koje je Miletić šutirao, ali lopta je otišla visoko preko prečke!

74. minut - Našao se Danilo Pantić u prilici, ali je šutirao levom nogom sa ivice šesnaesterca preko gola.

68. minut - Glavčić napušta igru, a umesto njega je na terenu Vukčević

65. minut - Nova šansa za crno-bele, ovoga puta Janković je oprobao udarac, ali lopta je završila pored gola.

63. minut - Mirković baca sve karte na napad, izašao je iz igre Kosović, a na teren je istrčao Nemanja Nikolić.

62. minut - Partizan preti: Zakraić je centrirao, ali Gomeš nije uspeo dobro da zahvati loptu

51. minut - Dobar pokušaj Miletića, reprezentativac Srbije se uz malo sreće izborio za prostor i raspalio po lopti, ali je Ostojić sačuvao svoj gol.

47. minut - Kratak prekid utakmice zbog bakljade Grobara

46. minut - Umesto Aleksandra Šćekića, povređenog sredinom prvog poluvremena, u igri je Saša Zdjelar.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Domaća ekipa će imati za čim da žali, mogli su Subotičani da odu na odmor sa povoljnim rezltatom, ali je po ko zna koji put Stojković sačuvao mrežu crno-belih.

Vladimir Stojković
Vladimir Stojković foto: Starsport©

38. minut - Subotičani traže novi jedanaesterac, sumnjiv duel Stojkovića i Tekijaskog sudija nije okarakterisao kao najstrožu kaznu. Zbog protesta nekadašnji fubaler Crvene zvezde Stefan Milošević dobio je žuti karton.

31. minut - Čečarić promašuje penal!

30. minut - Šćekić nesmotrenim startom obara protivnika u svom kaznenom prostoru, đonom je išao na nogu rivala i skrivio jedanaesterac.

16. minut - Šćekić je ostao na travi, dobio je udarac u nos.

13. minut - Centrirao je Miletić, a Rikardo ponovo glavom pokušava da postigne pogodak. Ništa od promene rezultata.

10. minut - Rikardo je mlakim pokušajem glavom uputio udarac ka golu Spartaka, ostaje 0:0

4. minut - Prvi korner za Partizan, ali ništa od eventualne opasnosti pred golom Ostojića

13:00 - Utakmica u Kuli je počela

12:10 - Sastavi:

Spartak: Ostojić – Tekijaški, Ćalasan, Kerkez, Milošević – Marčić, Šimura, Glavčić – Čečarić, Obradović, Denković

Partizan: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević – Kosović, Šćekić – Janković, Pantić, Zakarić – Rikardo