CRVENO-BELI DOMINANTNI U VRANJU, UPISAO SE I JOVELJIĆ: Zvezda je u osmini finala Kupa Srbije!
Dejan Joveljić, Foto: Public

1/16 finala

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 15:51h

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Dinamom iz Vranja u prvom kolu, tj. 1/16 finala Kupa Srbije na stadionu Yumco, a rezultat je bio 2:0 (1:0).

Još od prvog momenta, pa sve do poslednjeg, crveno-beli su, iako sa kombinovanim sastavom, bili mnogo bolji rival, imali su i pregršt prilika, a po jedan pogodak pao je u prvom, odnosno u drugom poluvremenu.

Strelac prvog gola bio je Nikola Stojiljković, dok je drugi delo Dejana Joveljića, pa su se tako oba napadača upisala u listu strelaca, a Joveljić je nastavio svoj golgeterski niz. Kad god je na terenu, postigne bar po jedan pogodak.

Žreb za osminu finala Kupa Srbije održaće se u petak, a vi ćete na Espreso.co.rs, kao i uvek, moći da ispratite sve vezano za taj događaj.

Dinamo za vikend igra sa Bačkom kao domaćin, dok će crveno-beli dočekati ekipu Rada. Posle toga, crveno-beli gostuju na Enfildu, protiv velikog Liverpula u okviru Lige šampiona.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

90'+2 KRAJ UTAKMICE! Potpuno zaslužena pobeda crveno-belih u Vranju, Dinamo nije imao apsolutno nikakvih šansi, a izašao je na utakmicu kao da je to i znao, sa ekipom sastavljenom pretežno od mlađih igrača. Strelci za crveno-bele bili su Nikola Stojiljković i Dejan Joveljić.

86' Nikola Stevanović je napravio grub faul nad Stefanom Hajdinom, zbog čega je dobio drugi žuti, tj. crveni karton,

79' Probao je i Suraka iz slobodnjaka, daleko iznad gola.

68' Udarac Ebesilija, opet brani Đurić.

67' Van terena je Dejan Joveljić, u igri Milan Jevtović. Crveno-beli bez klasičnog špica u ovom momentu. Verovatno će se Jevtović i Ebesilio menjati u samom špicu, iako na prvi pogled izgleda da će bivši igrač Borca iz Čačka biti usamljen u napadu.

61' Sjajna kombinacija crveno-belih, Dejan Joveljić je strelac. 2:0 vodi gost! Kakva serija mladog napadača, bukvalno postiže gol kada god je na terenu.

57' U igri je Božidar Veškovac, a van terena je Miloš Jokić. Dinamo ima još samo jednu izmenu. Delije grme u Vranju.

47' Čaušić je bio u prilici. Gol domaće ekipe visi u vazduhu.

46' Počeo je drugi deo igre. Na terenu je Veljko Simić umesto Nikole Stojiljkovića. Joveljić je usamljen u napadu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Zaslužena prednost crveno-belih.

45' Miran meč u poslednjih 15 minuta, Dinamo je uspeo da malo smiri situaciju na terenu. Domaćin je već napravio jednu prinudnu izmenu.

30' Novi pokušaj Ebesilija, ali lopta neće u gol. Boksovao je Đurić.

29' Rašid Sumaila je posle kornera opalio po lopti poluvolejem, ali nije pogodio metu.

24' Još jedan pokušaj Ebesilija.

22' Novi centaršut Hajdina, glavom je šutirao Ebesilio, opet je odbranio Đurić.

19' Dobar udarac Jovičića iz daljine, odbranio je Đurić, koji je već imao dosta posla.

14' 0:1 ZA CRVENU ZVEZDU! Sjajan centaršut Stefana Hajdina, još bolja reakcija Nikole Stojiljkovića, koji postiže pogodak. Napad je započeo Slavoljub Srnić, golman Đurić nije imao šanse.

12' Odličan udarac Ebesilija, dobro je intervenisao Đurić.

9' Nijedna prava šansa za sada. Propadalo je šutirao iz daljine.