Gibraltar nastavlja da šokira - nova pobeda! Nemci u kanalu, Grizman okrenuo u Parizu!
Liga nacija, Foto: Reuter

liga nacija

Mečevi u Ligi nacija igrali su se u ponedeljak, a odigran je i pravi derbi svetskog fudbala.

Francuska je ugostila Nemačku i savladala sa 2:1 nekadašnjeg prvaka sveta. Poveli su Nemci golom Tonija Krosa sa penala, da bi u drugom poluvremenu meč rešio Antoan Grizman koji je dva puta pogodio mrežu Pancera.

Selekcija Didijana Dešana ima 7 bodova iz tri meča, dok su izabranici Joakima Leva na svega jedan bod i veoma blizu ispadanja u B diviziju.

Vels je ostvario pobedu u ostvrskom derbiju pošto je u Dablinu bio bolji od Irske sa 1:0, a pobedonosni gol postigao je Hari Vilson.

Iznenađenje dana predstavlja nova pobeda Gibraltara koji je na svom terenu bio bolji od Lihtentšajna sa 2:1, iako je bio u zaostatku posle prvog poluvremena. Šesti bod za ovu malenu zemlju koja iako zvuči nestvarno ima šansu za prolaz u višu diviziju pošto je Makedonija deklasirana od Jermenije sa čak 4:0.