Rašford, Sterling i Kejn raštimovali Špance i gurnuli Hrvate ka ispadanju, Prosinečki i Džeko vode BiH u elitu!

Liga nacija, 4. kolo

Odigrane su nove utakmice u Ligi nacija

Objavljeno: 23:22h

Engleska je srušila prokletstvo staro 31 godinu i uradila Špancima ono što nisu doživeli 15 godina.

"Gordi Albion" je priredio ogromno iznenađenje i skoro pa razbio "furiju" na njenom terenu u Sevilji 3:2, te nastavio ravnopravnu borbu za prvo mesto u grupi 4 A Lige nacija, te samim time gurnuo Hrvatsku na ivicu ispadanja u niži rang.

Udarni napadački trio Rašford - Kejn - Sterling bio je nerešiva enigma za španske defanzivce pogotovo u prvom poluvremenu kada su im za 22 minuta spakovali 3 komada, dok su De Hea i Luis Enrike raširenih ruku posmatrali kako im se trese mreža.

U drugom poluvremenu Španci su ublažili poraz preko neverovatnog rezerviste Paka Alkasera, koji je i sada iz jednog udarca zatresao mrežu i to mu je 10. gol iz 10 udaraca ove sezone za klub i reprezentaciju, dok je Ramos u 7. minutu nadoknade dodatno ublažio prvi poraz španske reprezentacije na svom terenu posle niza od 38 utakmica i koji je trajao 15 godina.

Valjalo bi ipak pomenuti da je domaćin možda oštećen za penal u 65. minutu kada je Pikford srušio Rodriga, ali se Marčinjak nije oglasio.

U grupi 2 A Lige nacija, Švajcarska je po drugi put pobedila Island 2:1, te na taj način "ribare" verovatno poslala u niži rang, dok će se ona sa Belgijom u narednom meču boriti ko će u plej-of.

Robert Prosinečki vodi reprezentaciju Bosne i Hercegovine polako ka preporodu, a sada ih je uz pomoć kapitena Edina Džeka doveo blizu ulaska u elitnu A Ligu nacija.

"Zmajevi" su na svom terenu pobedili Severnu Irsku, i sada im nedostaje samo bod iz poslednje utakmice da bi overili ulazak u takozvani viši rang ovo takmičenja, i to na gostovanju u Beču.

Edin Džeko je postigao oba gola za svoj nacionalni ti, a kod drugog mu je posebno lepo asistirao Miralem Pjanić dodavanjem preko pola terena.

LIGA NACIJA, rezultati:

A Liga nacija, grupa 2:

Island - Švajcarska 1:2 (Finbogason 81 - Seferović 52, Lang 67)

A Liga nacija, grupa 3:

Španija - Engleska 2:3 (Alkaser 58, Ramos 90+7 - Sterling 16, 38, Rašford 30)

B Liga nacija, grupa 3:

BiH - Severna Irska 2:0 (Džeko 27, 73)

C Liga nacija, grupa 2:

Estonija - Mađarska 3:3 (Luts 20, Patkai 70 a.g., Anier 79 - Nađ 24, Šalai 54, 81)

Finska - Grčka 2:0 (Soiri 46, Kamara 89)