SRBIJA ĆE ŽALITI ZA TADIĆEVIM PENALOM: Rumunski bunker izdržao nalete Orlova!
Momenat kada su Rumuni ostali sa igračem manje u prvom poluvremenu, Foto: AP

liga nacija, 4. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 17:00h

I pored velike terenske inicijative, i pored toga što je naša reprezentacija imala mnogo više prilika, pa čak i propušten penal Dušana Tadića u smiraj prvog poluvremena, Rumunija je izdržala i odigrala sa Orlovima rezultatom 0:0.

Kada se u obzir uzme činjenica da su reprezentativci Srbije imali igrača više od kraja prvog dela igre, kada je Gabrijel Tamaš šutnuo Gaćinovića u uvo i napravio penal, jasno je koliko naše drage komšije mogu da budu zadovoljne ovim rezultatom.

Selektor Mladen Krstajić je dao na ovom meču šansu i debitantu Nemanji Miletiću, a na golu je bio Predrag Rajković, koji dugo nije bio na terenu pored Stojkovića i Dmitrovića.

Ono što raduje je činjenica da Srbija i dalje nema poraz, pa sa osam bodova ima odlične izglede da sa dve pobede u Beogradu osigura prvo mesto, koje može doneti plasman na Evropsko prvenstvo, ali i prelazak u viši, drugi rang Lige nacija.

Prethodni meč ove reprezentacije odigrale su u septembru na stadionu Partizana i taj susret završen je podelom bodova 2:2.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

KRAJ! Rumuni su izdržali.

87' Šut Rumuna iz daljine, siguran Predrag Rajković.

85' Mitrović je postigao gol, ali posle ofsajda.

82' Apsolutna inicijativa, ali veoma jalova u poslednjih par desetina minuta.

76' Trude se naši, ali nikako ne uspevaju da dođu do gola domaćeg tima. Nemanja Miletić debituje za reprezentaciju, ušao je umesto Milana Rodića. Rukavina će otići na levog beka, fudbaler Partizana ide desno.

74' Još jedna šansa za Mitrovića, opet brani Tatarušanu.

68' Nova odlična odbrana Tatarušanua posle šuta Aleksandra Mitrovića. Stvarno odlično brani na ovom meču, iako je Mitrogol i više nego opasan.

66' Žuti karton za Milana Rodića. Umesto Gaćinovića, na terenu je SMS.

65' Polušansa za Mitrovića.

59' Dobar prodor Rukavine po desnom boku, Tadić mu je doturio loptu, ovaj je centrirao, ali je Tatarušanu odlično intervenisao ispred Mitrovića. Tom prilikom ga je Mitrogol malo i nagazio, što su Rumuni iskoristili da ukradu još koji sekund.

57' Umalo da Rajković napravi veliki kiks.

56' Evo šanse za Necu Radonjića, šutirao je posle odbitka sa nekih 11 metara, ali je Manea odlično reagovao ispred svog golmana i izblokirao taj udarac.

55' Spor početak drugog poluvremena. Rumuni igraju bunker, i to im i te kako odgovara.

POČINJE DRUGO POLUVREME!

45'+1 TADIĆ JE PROMAŠIO PENAL! Već drugi promašen u ovoj Ligi nacija, prvi je promašio protiv Litvanije. Srećom pa Rumuni imaju deset igrača, samo sada da ne odigraju surov bunker.

44' PENAL ZA SRBIJU! Gabrijel Tamaš je brutalno startovao nad Mijatom Gaćinovićem, šutnuo ga u glavu u kaznenom prostoru i dobio crveni karton.

Tamaš faulira Mijata
Tamaš faulira Mijata foto: Printscreen

39' Velika šansa za Srbiju, Mijat Gaćinović je reagovao na asistenciju Nece Radonjića, ali je za nekoliko centimetara promašio. Iskreno, zaslužili smo da vodimo!

30' Nova fantastična šansa za Mitrogola. Centrirao je Neca Radonjić, momak iz Smedereva je šutirao glavom, ali je Tatarušanu odbranio. Bio je i faul u napadu.

27' Dobro je šutirao rumunski reprezentativac Marin iz slobodnog udarca, sjajna intervencija Predraga Rajkovića.

24' Solidan pokušaj Stančua, pravo u Rajkovića. Bila je ovo prva polušansa za Rumune na meču.

24' Šutirao je Lukić.

19' Velika prilika za Srbiju. U šansi se posle odličnog skoka Milenkovića našao Aleksandar Mitrović, ali je šutirao tik pored desne stative golmana Tatarušanua.

12' Miran početak meča pred poprilično popunjenim tribinama. Nijedna prava šansa ni na jednoj, ni na drugoj strani.

1' - Prvi korner za Srbiju već u 15. sekundi meča, a navijači Rumunije napravili su bakljadu čim je susret počeo