Neuspešan dan za milanske timove, Juve i Napoli nastavljaju po starom! (VIDEO)

24. kolo Serije A

Izuzetno zanimljiva sezona Kalča

Fudbaleri Verone i Intera su odigrali sjajan meč 24. kola Serije A, u kom je viđeno čak šest pogodaka, što je netipično za "nero-azure" na čijim mečevima ove sezone retko padne više od jednog pogotka u italijanskom prvenstvu. Meč na stadionu Bentegodi je završen rezultatom 3:3, a prva četiri gola su postignuta posle prekida! Inter sjajno otvara meč i dolazi do prednosti već u 8. minutu preko Murilja. Radost Milaneza nije dugo portajala, posle samo pet minuta Verona poravnava rezultat golom Filipa Helandera, a tri minuta kasnije stiže i do vođstva pogotkom Erosa Pisana! Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a mreže su mirovale do 57. minuta kada je Jonita ponovo šokirao tim iz prestonice mode i povećao na 3:1. Činilo se da će Verona zabeležiti pobedu, ali drugačije mišljenje je imao Mauro Ikardi koji smanjuje na 3:2 u 61. minutu posle asistencije Ivana Perišića. Bod timu Roberta Manćinija donosi Ivan Perišić u 78. minutu posle sjajnog pasa Rodriga Palasija. Fudbaleri Milana nisu uspeli da nastave seriju dobrih rezultata. Tim Siniše Mihajlovića je osvojio samo bod na San Siru protiv Udinezea - 1:1. Pablo Armero uz puno sreće dovodi tim iz Udina u vođstvo. Konačan rezultat postavlja sve bolji Mamadu Nijang, golom u 48. minutu. Juventus je trijumfovao protiv Frozinonea sa 2:0 u gostima, i takozabeležio i 14. pobedu za redom u Kalču. Strelci su bili sjajni Kvardado u 73. i Dibala u 91. minutu. Napoli je uspeo da i posle ovog kola zadrži prvo mesto na tabeli, mučio se sa Karpijem, iako je imao igrača više. Strelac je bio, naravno, Gonzalo Iguain, ovog puta sa bele tačke. U preostala dva meča Sasuolo je remizirao sa Palermom - 2:2, dok je Kjevo trijumfovao protiv Torina u gostima sa 2:1. U poslednjem meču dana, fudbaleri Rome pobedili su Samporiju rezultatom 2:1 i tako nastavili trijumfalni niz, koji je započet dolaskom Lučijana Spaletija u klub.