Poljsko čudo se ne zaustavlja: Novi gol Pjateka, SMS bolji od Blekija, Iguain kao nekad, Ikardi pobedio SPAL!

8. KOLO SERIJE A

Veliki povratak Parme, Dorija iznendaila

Dule Nikole Milenkovića i Milinkovića-Savića pripao je Laciju zahvaljujući neverovatnom Ćiru Imobileu, dok je Darko Lazović u porazu Đenove upisao asistenciju.

Kšištof Pjotek je nastavio da trese mreže u dersu Đenove, 23-godišnji poljski napadač postigao je deveti gol u sezoni i to posle odličmnog prodora i pravovremene asistencije Darka Lazovića. Uprkos vođstvu Đenova je izgubila na svom terenu, ekipa Parme je prekrenula stvari u svoju korist i slavila 3:1.

Milan je posle lošeg perioda povezao dve pobede, ovoga puta savladali su Kjevo. Junak utakmice je Gonzalo Iguain koji je dva puta tresao mrežu, pored Argentinca u listu strelaca se upisao Bonaventura.

Ćiro Imobile je konačno srušio ljubičasto prokletstvo i prvi put u karijeri dao gol Violi, tako donevši bitnu pobedu Laciju - 1:0. Veoma bitna pobeda za Nebeskoplave.

Napoli je slavio protiv Sasuola na svom terenu rezultatom 2:0 i ostao prvi iza nezaustavljivog Juventusa.

Golove za tim koji vodi Karlo Anćeloti postigli su Adam Ounas u 3. i Lorenco Insinje u 72. minutu.

Nero-verdi su utakmicu završili sa desetoricom pošto je Rožerio poslat na ranije tuširanje zbog crvenog kartona u 87. minutu.

Inter je gostovao kod SPAL-a u Ferari i stigao do šeste uzastopne pobede, računajući i Ligu šampiona. Mauro Ikardi je u 14. minutu doveo u vođstvo ”nero-azure”, a samo četiri minuta kasnije Miranda je skrivio jedanaesterac, međutim, domaći fudbaler Mirko Antenuči je promašio gol.

SPAL je ipak izjednačio i do u 72. minutu kada je Alberto Paloski, koji je pet minuta ranije ušao sa klupe, pogodio mrežu Handanovića. tada na scenu ponovo stupa sjajni Argentinac Mauro Ikardi koji posle akcije sa Perišićem još jednom trese mrežu domaćina i donosi tri boda Interu.

Petak:

Torino - Frozinone 3:2 (1:0) (Rinkon 20, Bazeli 46, Berenger 71 - Goldaniđa 58, Ćano 64)