MADE IN SERBIA: Srpsko veče u Ligi Evrope - Prijović, Kostić, Jović! Karijus nastavio da zabavlja narod!

liga evrope, 2. kolo

Hrvatski predstavnik nastavlja da iznenađuje

Dinamo Zagreb nastavio je da oduševljava, pa je tako posle senzacionalne pobede protiv Fenerbahčea ponovo slavio, ovoga puta protiv Anderlehta 2:0 u gostima.

Golove za Modre postigli su Izet Hajrović u 19. sa bele tačke i Ivan Šunjić u 68. minutu, a domaći su od 46. imali igrača manje pošto je Ognjen Vraneš zaradio drugi žuti karton, a samim tim i isključenje.

Salcburg je ostao na čelu grupe B pošto je posle svog "rođaka" Lajpciga savladao i Seltik rezultatom 3:1.

Dva pogotka imao je Munes Dabur, prvi u 55, a drugi u 73. sa bele tačke, dok je treći dao Minamino u 61. minutu. Gol za Kelte postigao je Munes Eudard u 2. minutu utakmice.

Kopenhagen je kao gost savladao Zvezdin dželat Bordo rezultatom 2:1.

Gosti su poveli golom u 42. ali je pred kraj utakmice, u 84, rezultat poravnao Sankare, da bi pobedu doneo Skov golom u drugom minutu sudijske nadoknade.

Gosti su meč završili sa igračem manje pošto je Zeca isključen minut posle gola Skova.

Zenit je posle remija u prvoj utakmici sa Kopenhagenom slavio protiv Slavije iz Praga minimalcem, jedini gol postigao je Aleksandar Kokorin 10 minuta pre kraja utakmice.

Arsenal je zabeležio i drugu pobedu pošto su slavili protiv Karabaga rezultatom 3:0. Golove za tobdžije postigli su Sokratis u 4, Smit Rov u 53. i Genduzi 79. minutu.

Milan je savladao Olimpijakos rezultatom 3:1 posle preokreta. Zvezdin bratski tim je poveo golom Gurera u 14. minutu, a onda je usledio preokret roso-nera za manje od 10 minuta, pošto su redom u 70, 76, i 79. pogađali Kutrone, Iguain i ponovo Kutrone.

U nastavku večeri PAOK savladao BATE sa ubedljivih 4:1, a strelac prvog gola je bio Prijović. Ajntraht je takođe bio uspešniji od Lacija u srpskom derbiju, a Jović i Kostić su bili strelci za svoj tim, dok je Dušan Basta pocrveneo u finišu prvog dela igre.

Karijus je nastavio po starom i primio novi gol svojom katastrofalnom reakcijom, dok je Marsej sa Radonjićem u timu remizirao sa kiparskim Apolonom iako je imao prednost od 0:2.

Čelsi je na svom terenu bio bolji od MOL Vidi-a koji sa klupe vodi naš Marko Nikolić minimalnim rezultatom - 1:0.