ZVEZDO, I JAČI SU PRIMALI VIŠE OD PSŽ: Milojeva četa osetila moć bogatih Arapa, ali dala istorijski pogodak!

Liga šampiona, 2. kolo

Sva dešavanja sa ovog fudbalskog spektakla mogli ste da pratite uz naš lajv-blog

Objavljeno: 23:34h

Realno, niko se nije ni nadao da će biti bezbolno! PSŽ je deklasirao Crvenu zvezdu sa 6:1 (4:0) na "Parku prinčeva" u 2. kolu grupne faze Lige šampiona.

Od samog početka meča videlo se ko će imati primat na terenu, Parižani su nizali šansu za šansom, a "otvorili" su Borjana u 20. minutu, kada je Nejmar postigao jedan od svoja tri gola, prvi od dva iz slobodnog udarca (drugi je pao u 81. minutu i bio je spektakularan).

Ostali strelci za "svece" bili su Edinson Kavani, Anhel di Marija i Kilijan Mbape.

Da je bio dan Kavaniju, Mbapeu i ostalim igračima prvaka Francuske, rezultat bi bio i mnogo gori, a čak je dugokosom Urugvajcu sudija poništio gol za 7:1 zbog ofsajda.

Bilo kako bilo, ne može se reći da je ovaj rezultat tragedija, a da stvari po crveno-bele ne budu preteške, pobrinuo se Marko Marin, koji je u 74. minutu najlepšu Zvezdinu akciju na meču završio atraktivnim golom.

To je ujedno bio prvi pogodak koji je Zvezda ikada postigla u grupnoj fazi Lige šampiona.

Zbog ovog poraza, crveno-beli u pali na poslednje mesto na tabeli.

U drugom meču grupe C, Napoli je golom Insinjea u 90. minutu pobedio Liverpul.

1 / 25 Foto: Starsport©

Kao i uvek, mogli ste da pratite sve dešavanja pre, tokom, ali i po

završetku susreta na "Parku prinčeva" u "lajv blogu" na Espresu.

KRAJ! Šta reći?!

83' Edinson Kavani je postigao sedmi gol za svoj tim, ali je bio ofsajd.

81' 6:1 ZA PSŽ! KAKVA GOLČINA NEJMARA IZ SLOBODNJAKA! Borjan je samo gledao loptu, ništa nije mogao da uradi! Fantastična partija Nejmara, koga je upravo zamenio Julijan Draksler.

74' MARKO MARIN POSTIŽE GOL ZA 5:1! Počasni pogodak...

70' Prelepa akcija Nejmara za Bernata, ovaj za Mbapea i PSŽ vodi sa 5:0! Prvi pogodak najboljeg mladog igrača na svetu na ovom meču, drugi na dve utakmice..

67' Filip Stojković dobija žuti karton jer je vukao Nejmara.

65' Marko Marin je došao u priliku za udarac, uputio ga je spoljnicom u Kvarežminom stilu, ali odbranio je Areola. U narednom naletu, šutirao je Milan Rodić, veoma snažno, ali pravo u golmana PSŽ.

60' Srećom po crveno-bele, malo je utihnuo pritisak, ali samo nakratko... Opet je napadački četverac Parižana napravio dar-mar, opet korner. Posle kornera ništa... Zvezda nije prešla pola terena u drugom delu igre.

55' Još jedna prilika za Mbapea, odbranila se Zvezda kako je znala i umela.

53' Ređaju se šanse za Pari Sen Žermen. Sada je Kilijan Mbape šutirao sa nekih 20 metara, ali je lopta otišla daleko iznad gola.

51' Velika šansa za Nejmarov het-trik, divna intervencija Borjana.

46' Počelo je drugo poluvreme... Savić i Simić su izašli iz igre, na terenu su od pauze Pavkov i Babić.

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME! Ovo preti da bude mnogo loše...

42' Zvezdi preti da se dogodi Dinamo Zagreb scenario! Parižani vode sa 4:0! Katastrofa crveno-belih sve bliža!

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs