ĆERAĆE SE ONI JOŠ: Radnički prokockao dva gola prednosti protiv Partizana, crno-beli ostali na drugom mestu!

superliga, 10. kolo

Sve detalje sa ovog meča mogli ste da pratite u okviru našeg lajv-bloga!

Objavljeno: 21:33h

Fudbaleri Radničkog i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 (1:0) u Nišu na stadionu Čair u okviru 10. kola Superlige Srbije.

Iako je Radnički na poluvremenu vodio golom Nermina Haskića, pa onda i povećao prednost posle kiksa levog beka Nemanje Miletića, a strelac je bio Saša Stojanović na prazan gol.

Posle toga, tim iz Humske se opasuljio, u 77. minutu je Nemanja Nikolić smanjio na 1:2, da bi njegov imenjak Miletić, ali ovoga puta desni bek, bio precizan u 84. za konačnih 2:2!

Zaista lud meč smo gledali.

Glavni sudija ovog meča bio je najbolji srpski arbitar Milorad Mažić. Radnički i Partizan i dalje imaju isti broj bodova!

KRAJ UTAKMICE! Možda i najbolji meč u dosadašnjem toku Superlige 2018/19! Biće ovde lude borbe do kraja sezone!

94' Velika šansa za Cakija Stojanovića, Valijente je izblokirao.

88' Odličan udarac Danila Pantića sa 25 metara, ali magična odbrana Ristića!

85' U narednom napadu velika šansa za Radnički, Mrkić je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Opravdano!

84' Nemanja Nema Miletić postiže pogodak za Partizan! Sada je 2:2, a pogodak je posvetio svom nesrećno preminulom prijatelju, malom Dušanu Todoroviću! Potresne scene!

79' Posle dosta mirnog drugog poluvremena, Nemanja Nikolić vraća nadu crno-belima! Radnički vodi sa 2:1. U narednom napadu, umalo da se odmah poveća na 3:1, ali loša završnica jednog od napadača Meraklija.

47' Tek što je drugi period igre počeo, Saša Stojanović je strelac za Radnički, koji vodi sa 2:0. Velika greška Nemanje Miletića (levog beka), koji se dva puta okliznuo.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

45'+2 POLUVREME! Radnički, može se reći, zasluženo vodi, ali ostaće mnogo polemike oko situacije iz 37. minuta!

37' Neverovatna šansa za Partizan na drugoj strani. Gomeš je šutirao glavom, taj šut je odbranjen, a onda Zakarić natrčava na loptu i pogađa stativu sa metar i po. U nastavku, lopta se odbija do Jankovića, koji šutira volejem od zemlju sa nekih 15 metara. Lopta je pogodila Pankova u ruku, ali Mažić nije pokazao na belu tačku. Biće mnogo polemie oko ovoga!

35' RADNIČKI VODI SA 1:0. Strelac je Nermin Haskić posle centaršuta Cakija Stojanovića!

27' Miran meč za sada. Valja pomenuti jednu interesantnu situaciju, kada je Vladimir Stojković uhvatio loptu u svom kaznenom, kod gol-aut linije, a sudija je rekao da je otišla u korner. Podseća li vas ovo na nešto? :)

11' Lalatović je havarisao pored aut linije.

6' Prva velika šansa za Partizan, Šćekić je imao veliku priliku pošto se našao sam ispred golmana domaćih Ristića, ali je šutirao pored gola.

3' Prvi napad na meču imali su fudbaleri Radničkog, Ranđelović je prošao po levom boku, i šutirao, ali je Stojković odbranio njegov udarac.

1' Milorad Mažić dao je znak pištaljkom za početak utakmice.

19:00 - Održan je minut ćutanja za malog navijača Partizana Dušana Todorovića koji je preminuo u subotu.

18.30 - Poznati su sastavi obe ekipe

RADNIČKI NIŠ (5-3-2): Ristić - Todorovski, Pankov, Bondarenko, Stanković, Crnomarković, Drinčić, Stojanović, Ranđelović - Haskić, Grbić. Rezerve: Bulajić, Mrkić, Stanisavljević, Babić, Damnjanović, Mitrović. Trener: Nenad Lalatović.

Kao što vidite, Bata Mirković je izveo isti sastav kao što je bio na 158. "večitom" derbiju.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić - Zdjelar, Šćekić - Janković, Pantić, Zakarić - Gomeš. Rezerve: Kljajić, Vulićević, Nikolić, Ivanović, Kosović, Urošević, Smiljanić. Trener: Zoran Mirković.