Veljković pocrveneo i ostavio drugare na cedilu, Šalke napokon, Poulsen srušio Hofenhajm, goleada u Leverkuzenu!

bundesliga, 6. kolo

Ekipa Šalkea konačno je stigla do prve pobede u Bundesligi

Od šest utakmica subotnjeg programa u okviru 6. kola nemačke Bundeslige, u terminu od 15.30 sati odigrano je pet.

Derbi je definitivno bio u Volfsburgu, gde je na ,,Folksvagen areni” gostovala Borusija Menhengladbah.

Menhengladbah je rano poveo. Igrao se sedmi minut kada je sjajni Alasan Plea, koji je letos stigao iz Nice u rekordnom transferu, briljantno ušavši sa levog krila šutirao u suprotan ugao i pogodio mrežu Koena Kastelsa.

Borusija Menhengladbah
Borusija Menhengladbah foto: AP

Samo pet minuta kasnije, Renato Štefen je iskoristio grešku gostiju na sredini terena, a onda odmerenim udarcem sa distance, po zemlji, doneo izjednačenje Volfsburgu. Domaći su pretili do kraja poluvremena, a ističe se poništen gol napadača Vuta Veghorsta.

FK Volfsburg
FK Volfsburg foto: EPA / Armando Babani

Nije bilo previše stopostotnih prilika, ali je drugo poluvreme golom otvorio Menhengladbah, golom mlađeg brata Edena Azara, Torgana, koji je postigao svoj drugi gol u sezoni za novo vođstvo Borusije.

Konačnih 2:2 doneo je Veghorst, ovog puta, regularnim golom, kada se odlično snašao u šesnaestercu gostiju. Ponovo je prethodila greška na sreidni terena igrača Borusije.

Ekipa Šalkea konačno je stigla do prve pobede u Bundesligi pošto su na svojoj ,,Veltins areni” golom Alesandra Šopfa minimalnim rezultatom savladali Majnc.

Verder je poražen u Štutgartu rezultatom 2:1, a srpski reprezentativac Miloš Veljković isključen je u 37. minutu zbog drugog žutog kartona.

FK Verder
FK Verder foto: EPA/Focke Strangmann

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa šestog kola Bundeslige, Borusija iz Dortmunda je odnela sva tri boda iz Leverkuzena.

Milioneri su na poluvremenu gubili sa 2:0, ali su u nastavku preokrenuli rezultat i došli do prve pozicije na tabeli sa 14 bodova.

Farmaceuti su poveli preko Marka Vajzera u devetom minutu, da bi prednost domaćih udvostručio Džonatan Tah u finišu prvog dela.

Dortmund je smanjio na 2:1 pogodtkom Jakoba Bruna Larsona u 20 minutu nastavka, a četiri minuta kasnije skor je poravnao Marko Rojs. Pako Alkaser je sa dva gola u samom finišu susreta doneo pobedu svom timu.

Bundesliga, 6. kolo:

Petak

Herta - Bajern 2:0 (2:0) Ibišević 23pen, Duda 44

Nirnberg - Fortuna Dizeldorf 3:0 (1:0) Berens 28. penal, Išak 64, Palsios-Martinez 78

Hofenhajm - RB Lajpcig 1:2 (0:1)

Kramarić 90+3. penal - Poulsen 23, 73

Volfzburg - Menhengladbah 2:2 (1:1)

Stefen 12, Veghorst 59 - Plea 7, Azar 48

Štutgart - Verder 2:1 (1:0) Donis 19, Kastro 75 - Ciler 73. autogol

Šalke - Majnc 1:0 (1:0) Šef 11

Bajer – Borusija Dortmund 2:4 (2:0) Vajzer 9’, Tah 39’ – Larson 65’, Rojs 69’, Alkaser 85’, 90’

15.30: Ajntraht - Hanover 18.00: Augzburg - Frajburg