Barselona i dalje trokira, Valensija preko Gameira do pobede, madridski derbi bez golova!

primera, 7. kolo

Prekinuli su seriju loših rezultata

U prvoj utakmici subotnjeg programa Primere Valensija je kao gost savladala Real Sosijedad na Anoeti rezultatom 1:0.

Jedini gol ma meču postigao je dželat Crvene zvezde iz meča protiv Strazbura Kevin Gameiro u 36. minutu.

Domaćin je imao priliku da dođe do izjednačenja, ali je šut Vilijana Hozea iz penala u 67. minutu odbranio golman Neto.

U drugom susretu subotnjeg programa Barselona je na svom terenu uspela da iščupa bod protiv Atletik Bilbaa.

Gosti iz Baskije poveli su u finišu prvog poluvremena pogotkom Oskara De Markosa, koji je sjajno utrčao po desnoj strani i dubinsku loptu Markela Sasuete sproveo u mrežu.

Bod Kataloncima doneo je Munir El Hadadi, koji je šest minuta pre kraja susreta iskoristio proigravanje Lea Mesija i savladao Peru Nolaskoijana.

Barselona ima 14 bodova i prva je makar do večeras, a Atletik je uzeo sedmi bod ove sezone.

U poslednjem meču dana Atletiko i Real odigrali su meč bez golova 0:0.

Primera, 7. kolo:

Petak:

Rajo Valjekano - Espanjol 2:2 (1:2) (De Tomas 6, Kakuta 47 pen. - Iglesijas 19, Granero 45+1)