ČETVRTI PUT ZAREDOM: Sevilja zgazila Real kod kuće, Milanov otpadak presudio šampionu Evrope

Primera, 6. kolo

Interesantno, tek drugi put u istoriji su Barsa, Real i Atletik Bilbao, jedina tri tima koja nisu ispadala iz Primere, poražena u istom danu

U okviru šestog kola španske Primere, Sevilja je u derbiju dočekala madridski Real i slavila sa ubedljivih 3:0 (3:0).

Bila je to četvrta pobeda Sevilje u Andaluziji nad Kraljevskim klubom u poslednjih četiri sezone.

Kurtoa je prvih 15-ak minuta odlično čuvao svoju mrežu, jer su se nizali napadi domaćina, ali u 17. minutu to nije uspeo da uradi, kada je Navas proleteo po desnoj strani, proigrao Andrea Silvu, otpadak iz Milana, koji je rutinski matirao golmana Reala za 1:0. Par minuta kasnije, Navas ponovo beži odbrani Reala, ovoga puta odlučuje da sam završi akciju, Kurtoa brani njegov pokušaj, ali se lopta odbija do Silve, koji postiže svoj drugi gol na utakmici.

U 39. minutu, Franko Vaskez je vratio odbijenu loptu u kazneni prostor, a posle neuspešne ofsajd zamke - Visan Ben Jeder je loptu "spakovao" u mrežu.

Dakle, sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, a zbog ovog rezultata, više nema neporaženih ekipa u ligi. Istog dana poraženi su i Barsa i Atletik Bilbao, što je bio tek drugi put u istoriji da sva tri tima koja nikad nisu ispadala iz Primere dožive poraz u istom danu.

Primera: 6. kolo:

Leganes – Barselona 2:1 (0:1) (El Žar 52, Oskar 54 – Kutinjo 12)

Atletik Bilbao – Viljareal 0:3 (0:0) (Fornals 66, Mori 80, Ekambi 89)

Sevilja – Real Madrid 3:0 (3:0)

(Andre Silva 17, 21, Ben Jeder 39)

Valensija – Selta Vigo 1:1 (1:0)

(Batšuaji 25 – Aspas 82) Utorak:

Espanjol – Eibar 1:0 (0:0) (Hermoso 68)

Real Sosijedad – Rajo Valjekano 2:2 (1:2) (Jon 5, Vilijan Hose 78 -- Advinkula 31, Treho 36p)

Atletiko Madrid – Ueska 3:0 (3:0) (Grizman 16, Tomas 29, Koke 33) Četvrtak: