Lacio bolji u magičnom meču protiv Udinezea, Roma i Napoli lagano, Juve maksimalan!

serija a, 6.kolo

Zanimljivo kolo u Italiji

Fudbaleri Lacija nastavljaju da beležie odlične rezultate, posle tri vezane pobedie savladali su Udineze na gostujućem trerenu rezultatom 2:1. Utakmicu su obeležile fantastične makazice fudbalera crno-belih Brama Najtinka.

Sergej Milinković-Savić je presedo ceo meč na klupi.

Mirovale se mreže u prvihj 45 minuta i ništa nije nagoveštavalo šta će se dogoditi u nastavku.

Laciju je bilo dovoljno šest minuta da napravi osetnu razliku i traseira sebi put do četvrtog trijmufa u sezoni.

Prvo je Aserbi zatresao mrežu posle dobre rekacije u kaznenom prostoru, da bi nedugo zatim Hoakin Korea promešao odbranu Udienezea i eleganto ubavio loptu u mrežu.

Ipak, potez koji će definitivno obeležiti ovo kolo dogodio se u 80. minutu. De Paul je poslao centaršut sa 40 metara, a Bram Najtink je u kaznenom prostoru, iskosa, uhvatio makazice i pustio fudbalsku magiju.

Prelep potez Holanđanina, ali nedovoljno za preokret Udinezea.

U večernjim susretima Roma je ubedljivo savladala Frozinone, Napoli preslišao zahuktalu Parmu, dok je Sampdorija posle poraza od Intera uspela da osvoji bod na Sardiniji protiv Kaljarija.