Zvezdina šok terapija: Gobeljić i drugovi rutinski u Kruševcu za novu ubedljivu pobedu!

superliga, 5. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 20:27h

Crvena zvezda nastavlja sa svojim nizom nepobedivosti. Izabranici Vladana Milojevića savladali su u Kruševcu domaći Napredak sa 2:0 u okviru odloženog 5. kola Superlige.

Poveli su gosti u 17. minutu fantastičnim golom Gobeljića sa oko 30 metara u rašlje golmana Petrovića, a pogodak će svakako ući u konkurenciju za najbolji ove sezone.

Samo dva minuta kasnije i Simić je povećao svoj golgeterski konto u ovoj sezoni postigavši i četvrti gol u prvenstvu posle sjajnog prodora sa leve strane i lopte kroz noge čuvaru mreže Napretka.

Tim rezultatom se otišlo i na odmor, a u nastavku je Napredak mogao u par navrata da stigne bar do gola.

U 51. minutu Borjan je izašao van kaznenog prostora i udario loptu rukom što nije dozvoljeno u fudbalu, a žuti karton za njega i slobodan udarac nije bio dovoljan za domaće.

Milan Borjan
Milan Borjan foto: Starsport©

U 65. minutu Eskić je mogao da postigne gol, ali je njegov šut glavom završio na prečki, a Vukanovićev pokušaj deset minuta kasnije je pročitao Borjan.

U 88. minutu Milan Jevtović je iz slobodnog udarca još više ulepšao veče u Kruševcu i postavio konačnih 3:0.

Ovo je osma pobeda Zvezde iz devet mečeva i ima 25 bodova, dok je Napredak ovim porazom ostao na šestom mestu sa 13 poena.

KRAJ MEČA: Napredak - Crvena zvezda 0:3

89' - GOOOL: Milan Jevtović majstorijom iz slobodnjaka stavlja tačku na "i".

82' - Vukanović je imao priliku da pošalje loptu na peterac, ali odlučio se za šut, što je Borjan pročitao i zaustavio opasan napad

78' - Eskić pogađa prečku, u nastavku je još jednom pokušao ali lopta odlaz preko gola

76' - Umesto Simića u igri je Jevtović

61' - Ebisilio opalio po lopti, ništa od novog gola u Petrovićevoj mreži

51' - Vulićev pokušaj iz slobodnog udarca završava blizu gola

50' - Borjan je izašao van kaznenog prostora i igrao rukom što nije dozvoljeno. Žuti karton za golmana Zvezde.

46' - Nastavljen je susret

Poluvreme: Napredak - Zvezda 0:2

42' - Pavkov je oprobao svoj šut, ostaje 2:0

19' - GOOOL: Veljko Simić donosi prednost od 2:0, Zvezda razbija protivnika!

17' - GOOOL: Kakav gol Marka Gobeljića, ova majstorija ulazi u konkurenciju za gol sezone!

8' - Vulić je uputio prvi udarac na meču, lopta odlazi preko prečke

5' - Ben i Simić su pokušali da zbune odbranu domaćih, međutim ništa od prve opasnosti na susretu

18:30 - Počinje meč u Kruševcu

17:55 - Sastavi:

Napredak: Ni. Petrović - Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Ne. Petrović - Eskić, Kostić - Ndiaje, Vulić, Vukanović - Zec

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Babić, Degenek, Gobeljić - Jovičić, Jovančić - Ben, Ebisilio, Simić - Pavkov

17:50 - Na današnji dan