KAD NEMA DELIJA, SVE JE LAKŠE: Napoli rutinski savladao Torino!

serija a

Ovom pobedom Napoli se vratio na drugu poziciju na tabeli

Fudbaleri Napolija savladali su ekipu Torina sa 3:1 u petom kolu italijanske Serije A. Nakon beogradskih 0:0 sa Crvenom zvezdom, Napoli je dosta lakše probio bedem "bikova".

Junak trijumfa u Torinu je italijanski reprezentativac Lorenco Insinje, fudbaler koji je u prestonici Srbije imao najbolju priliku za svoj klub pogodivši prečku. Posle 90 minuta u Beogradu bez gola, sada im je trebalo svega četiri da povedu, a 20 da stignu do ubedljivog vođstva.

Međutim, na početku drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu, Sebastijan Luperto pravi faul, a sudija pokazuje na belu tačku. Najstrožu kaznu koristi najbolji igrač domaćih Andrea Beloti i smanjuje rezultat. Međutim, igrač utakmice Lorenco Insinje nedugo potom (59. minut) još jednom matira nekadašnjeg golmana Pari Sen Žermena Salvatorea Sirigua i postavlja konačan rezultat utakmice.

Ovom pobedom Napoli se vratio na drugu poziciju na tabeli, a naredni meč igraju već ove srede kada im u goste dolazi Parma.