Kad Ronalda nema Asensio kolo vodi: Atletiko prebrinuo Hetafe, spektakl u Vigu, Eibar pobedio!

primera, 5. kolo

Selta je četvrta na tabeli sa osam bodova, dok je Valjadolid na 18. poziciji sa tri osvojena boda

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras u gostima ekipu Hetafea sa 2:0, u utakmici petog kola španske Primere.

Atletiko je poveo u 14. minutu autogolom Davida Sorije, a konačan rezultat postavio je Toma Lemar u 60. Fudbaleri Atletika su upisali drugu pobedu u novoj sezoni i trenutno su peti na tabeli sa osam bodova, dok je Hetafe na osmoj poziciji sa bodom manje.

Atletiko u narednom kolu Primere dočekuje Uesku, a Hetafe ide u goste Alavesu.

Fudbaleri Selte i Valjadolida odigrali su danas nerešeno 3:3, u utakmici petog kola španske Primere.

Selta je posle samo devet minuta igre imala prednost od 2:0, golovima Jaga Aspasa u petom i Maksimilijana Gomesa u devetom minutu, ali je Valjadolid do kraja meča uspeo da stigne do boda.

Na 2:1 je smanjio Oskar Plano u 39. minutu, Aspas je u 54. postigao svoj drugi gol na meču, dok je Enes Unal pogotkom u 65. minutu ponovo doveo svoj tim na samo gol zaostatka.

Konačan rezultat postavio je Leonardo Suares u 94. minutu. Selta je četvrta na tabeli sa osam bodova, dok je Valjadolid na 18. poziciji sa tri osvojena boda.

Fudbaleri Eibara pobedili na svom terenu ekipu Leganesa sa 1:0, a strelac tog gola bio je Kike u 52. minutu.

Eibar je osmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Leganes poslednji sa samo jednim bodom.

U poslednjem meču dana Real je na svom terenu bio bolji od Espanjola golom Marka Asensia koji je u sjajnoj formi.

Primera, 5. kolo:

Rajo Valjekano – Alaves 1:5 (1:2) (De Tomas 30 – Navaro 8, Ibai 34, 77, Kaljeri 56, Burgui 90+5)

Selta – Valjadolid 3:3 (2:1) (Aspas 5, 54, Gomes 9 - Plano 39, Unal 65, Suares 90+4)

Eibar – Leganes 1:0 (0:0) (Kike 52)

Hetafe – Atletiko Madrid 0:2 (0:1) (Sorije 14ag, Lemar 60)