SL: Milojev mali srušio Voždovac, Napredak šalje Dinamo u drugu ligu, Bačka bila nadomak pobede...

superliga, 9. kolo

Zemun zauzima deveto mesto sa devet bodova, koliko ima i Bačka koja je na 11. poziciji

Fudbaleri Napretka pobedili su danas Dinamo iz Vranja na svom terenu sa 3:0, u devetom kolu Superlige.

Strelci u Kruševcu su bili Nikola Eskić u 18, Ibrahima Ndaje iz penala u 25. i Aleksa Vukanović u 64. minutu.

Aleksa Vukanović
Aleksa Vukanović foto: Saša Pavlić Koky

Napredak je šesti na tabeli sa 13 bodova, dok Dinamo ima tri i ubedljivo je poslednji.

Zemun i Bačka igrali su nerešeno 2:2. Zemun je vodio na svom stadionu golom Slavka Lukića u 14. minutu, ali su preokrenuli Srdjan Grabež u 62. i Nemanja Mladenović u 68.

FK Zemun
FK Zemun foto: Starsport©

Bačka ipak nije uspela da sačuva vodjstvo, pa je Zemun preko Stevana Lukovića u 74. minutu došao do boda. Zemun zauzima deveto mesto sa devet bodova, koliko ima i Bačka koja je na 11. poziciji

Fudbaleri Radničkog iz Niša
Fudbaleri Radničkog iz Niša foto: Starsport©

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su u gostima ekipu Radnika sa 2:1, u utakmici devetog kola Super lige Srbije.

Radnički je upisao šesti trijumf od početka sezone i drugi je na tabeli sa 20 bodova, dok je Radnik na 14. poziciji sa sedam osvojenih bodova. Miloš Milovanović je u finišu prvog poluvremena doveo Radnik u vodjstvo i domaća ekipa je tu prednost čuvala sve do poslednjih 20 minuta meča kada je tim Nenada Lalatovića preokrenuo rezultat.

Fudbaleri Radnika
Fudbaleri Radnika foto: Starsport©

Golove za ekipu sa Čaira postigli su Lazar Randjelović u 71. i Aleksandar Stanisavljević u 83. minutu.

Fudbaleri Vojvodine
Fudbaleri Vojvodine foto: Starsport©

Fudbaleri Vojvodine su na svom terenu slavili protiv Voždovca sa 3:0. Dva gola za pobednički tim postigao je Nemanja Milojević, u 42. i 51. minutu, a u strelce se upisao i Nikola Srećković u 89. minutu. Vojvodina je osma na tabeli sa 12 bodova, dok je Voždovac na 13. mestu sa osam. Fudbaleri Rada su na svom terenu pobedili Mačvu sa 1:0 pogotkom Njegoša Petrovića, a istim rezultatom slavila je i Mladost protiv Proletera. Pobednčki gol za Mladost postigao je Janko Tumbasević.

Rad - Mačva 1:0 (0:0) Petrović 85

Radnik - Radnički Niš 1:2 (1:0) Milovanović 45+3 - Ranđelović 71, Stanisavljević 83

Vojvodina - Voždovac 3:0 (1:0) Milojević 42, 51, Srećković 89 Nedelja:

19.00 Partizan - Crvena zvezda

Subota:

Čukarički - Spartak Subotica 3:1 (1:0) Tedić 13, Mudrinski 78, Kajević 83 - Šimura 52