PL: Liverpul zaseo na prvo mesto, Junajted opet kiksnuo, Barnli i Siti izrešetali protivnike, konačno Totenhem!

premijer liga, 6. kolo

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas Sautempton kod kuće sa 3:0, u šestom kolu Premijer lige.

Prednost Liverpulu doneo je Vesli Het autogolom, a strelci su potom bili Džoel Matip i Mohamed Salah.

Liverpul ima svih šest pobeda i sa 18 bodova je prvi na tabeli engleskog prvenstva.

Dva boda manje od Liverpula ima Mančester siti, koji je takođe bio ubedljiv, pobediom sa 5:0 protiv Kardifa u gostima.

Mančester junajted i Vulverhempton igrali su nerešeno 1:1. Prvu pobedu ove sezone u Premijer ligi ostvario je Barnli, koji je ubedljivo sa 4:0 trijumfovao nad Bornmutom.

Kristal Palas i Njukasl su igrali nerešeno bez golova, dok je Lester posle preokreta sa 3:1 pobedio poslednjeplasirani Hadersfild.

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas u gostima ekipu Brajtona sa 2:1, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Totenhem je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i upisao je četvrtu pobedu od početka sezone i sada je peti na tabeli sa 12 bodova. Na drugoj strani, Brajton je na 13. poziciji sa pet osvojenih bodova.

Hari Kejn je u 42. minutu doneo prednost Totenhemu golom iz penala, a na 2:0 je povisio Erik Lamela u 76. minutu.

Brajton je do kraja meča uspeo samo da ublaži poraz, a strelac tog gola bio je Antoni Nokar u 93. minutu.

Ekipa Maurisija Poketina u narednom kolu gostuje Hadersfildu, dok Brajton ide u goste Mančester sitiju.

Lester – Hadersfild 3:1 (1:1) Iheanačo 19’, Medison 66’, Vardi 75’ – Jorgensen 5’

Barnli – Bornmut 4:0 (2:0) Vidra 39’, Lenon 41’, Barns 84’, 89’

Kardif – Mančester Siti 0:5 (0:3) Aguero 32’, B. Silva 35’, Gundogan 44’, Mahrez 67’, 89’

Kristal Palas – Njukasl 0:0

Liverpul – Sautempton 3:0 (3:0) Hud 10'(ag), Matip 21’, Salah 45+3’

Mančester Junajted – Vulverhempton 1:1 (1:0) Fred 18’ – Mutinjo 53’