Herta diše Bajernu za vrat, Šalke 02, Hofenhajm ostao bez trijumfa!

Bundesliga, 4. kolo

Klub u kojem igra nekadašnji fudbaler Crvene zvezde je izbio na čelo prvenstva Nemačke

Herta u kojoj nastupa Marko Grujić savladala je Borusiju Menhengladbah rezultatom 4:2 i popela se čelo Bundeslige, barem dok Bajern ne odigra svoj meč protiv Šalkea.

Golove za Hertu postigli su Ibišević u 31. i 63, Lazaro u 34. i Duda u 73, dok su za Borusiju precizni bili Torgan Azar iz penala u 29. i Plea 67. minutu.

Hofenhajm i Borusija Dortmund časno su podelili bodove, a meč je završen rezultatom 1:1. Gol za domaćina iz Zinshajma postigao je Žoelington minut pre kraja poluvremena, dok je bod gostima doneo Kristijan Pulišić pred sam kraj meča.

Inače, gosti su od 76. minuta imali igrača manje pošto je Abdu Dialo zaradio direktan crveni karton.

Verder za koji nastupa Miloš Veljković savladao je Augsburg kao gost rezultatom 3:2.

Golove su postigli Maks Kruze u 36. Egeštajn dva minuta kasnije i Davi Klasen u 75. dok su za domaćina pogađali Ko Ja Čeol u 48. i Max u 47.

Klub iz Bremena se nalazi u zoni koja vodi u Ligu šampiona, pošto su trenutno na četvrtom mestu na tabeli.

Igrači Verdera posle pogotka
Igrači Verdera posle pogotka foto: EPA/Daniel Maurer

Nirberg je kao domaćin savladao Hanover kod kuće rezultatom 2:0, golove su postigli Knol u 77. a minut ranije Anton je loptu ubacio u svoju mrežu.

Igrači Nirberga
Igrači Nirberga foto: Reuter

Frajburg je kao gost šokirao Volfsbur i slavio rezultatom 3:1. Golove su postigli Šalai u 7, Petersen u 21. i Franc u 50, dok je rezultat smanjio Admir Mehmedi u 61. minutu.

Igrači Frajburga
Igrači Frajburga foto: EPA/Daniel Hecker

Fudbaleri Šalkea “popravili” su svoj negativni rekord na početku sezone, pošto i posle četvrtog kola nemaju osvojen ni bod u Bundesligi. Poraženi su od Bajerna sa 2:0.

Bajern je poveo već u osmom minutu. Kimih je izveo odlično korner, a na prvoj stativi je Hames Rodrigez odlično skočio i udarcem glavom savladao Farmana. Sve ostalo zanimljivo u prvih 45 minuta dešavalo se pred golom domaćina, a najbliži drugom golu bio je David Alaba u 29. minutu, kada je pogodio prečku.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku, gosti su i dalje bili dominantni na terenu, a prednost su duplirali u 64. minutu, kada je Robert Levandovski realizovao jedanaesterac. U timu Šalkea svih 90 minuta odigrao je Matija Nastasić.