REALOV PROMAŠAJ ŠAMARA PO TERENU: Sosijedad sa dva crvena do herojskog trijumfa!

5. kolo la lige

Neverovatan kraj utakmice

Real Sosijedad je bio uspešan na otvaranju petog kola La Lige, pošto je na gostovanju savladao novog člana španske elite - Uesku sa 1:0 (0:0).

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a onda je na scenu stupio Mikle Merino. Teo Ernandez je zavrnuo loptu na kapicu kaznenog prostora, vezista Sosijedada je naleteo i hirurški preciznim udarcem pogodio mrežu golmana Ueske.

U nastavku je Real mogao da prokocka prednost, u 71. minutu Hunami je dobio žuti karton zbog faula, ali mu je sudija nakonburnog prigovora odmah pokazao i drugi žuti, pa je fudbaler Sosijedada pre vremana morao na tuširanje.

Kraj utakmice je obeležio bivši igrač Real Madrida - Teo Ernandez. Levi bek je ošamario protivničkog fubalera i zaredio direktan crveni karton.

Ovo je druga pobeda Sosijedada u ligi, dok je debitantu u elitnom rangu takmičenja ovo već treći poraz.