Lion iznenadio Siti, Real i Junajted rutinski, CSKA ipak do boda, Brih ubio fudbal!

1. kolo

Sva dešavanja sa ovih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Odigrani su svi mečevi prvog kola Lige šampiona.

Nekoliko iznenađenja priređeno je već na startu, kao što je Liona protiv Mančester Sitija.

Bajern je bio ubedljiv protiv Benfike u Lisabonu sa 2:0. golovima Levandovskog i Renata Sančeza, kao i Mančester protiv Jang Bojsa koji je sa čak 3:0 bio bolji od šampiona Švajcarske.

Real iz Madrida je golovima Iska, Bejla i Marijana preslišao Romu sa ubedljivih 3:0, a Juventus je uprkos skandaloznom crvenom kartonu koji je dosuđen Ronaldu uspeo da savlada Valensiju golovima Pjanića sa bele tačke.

CSKA se u poslednjim sekundama meča izvukao u Češkoj, odigravši 2:2 iako su gubili sa 2:0 posle 70. minuta igre.

Ajaks je na svom terenu golovima Van der Bika i dva Taljafika savladao AEK sa ubedljivih 3:0, a Dušan Tadić bio je asistent drugog pogotka "kopljanika".

U drugom meču dana, Hofenhajm je iznenadio Šahtjor u gostima odigravši 2:2 u svom istorijskom meču u Ligi šampiona.

Poveli su Nemci preko Griliha, domaći su izjednačili golom Ismailija, a Nordvejt je odveo svoj tim na poluvremenu sa rezultatom od 2:1. Maikon nije dozvolio potpuno iznenađenje jer je u finišu meča postigao gol za konačnih 2:2

Valensija - Juventus 0:2 Jang Bojs - Mančester junajted 0:3

Sva dešavanja sa ovih mečeva možete da pratite uz "lajv-blog"

89' - Marijano potvrdio pobedu Reala protiv Rome - 3:0

88' - CSKA je ipak došao do boda i to sa bele tačke!

67' - Siti preko Bernarda Silve smanjuje na 1:2 protiv Liona

67' - Marsijal postiže gol i overava pobedu protiv Jang bojsa!

56' - Bejl postiže i drugi gol za Real na Bernabeu!

54' - Renato Sančez pogađa protiv bivšeg kluba, Bajern vodi 2:0

51' - Pjanić ponovo sa penala dovodi Juve u prednost od 2:0

49' - Čalov je smanjio prednost Plzena na 2:1

POLUVREME:

44' - Real je poveo protiv Rome, Isko je strelac

43' - Pjanić sa bele tačke dovodi Juventus u vođstvo koji je ostao bez Ronalda pošto je dobio neopravdani crveni karton

42' - Junajted sa penala dolazi do 0:2 u Švajcarskoj, opet Pogba

42' - Lion se poigrava u Mančesteru! Fekir postiže drugi gol za Francuze

39' - Plzen dominira - Krmenčik daje drugi gol!

36' - Pogba dovodi Junajted u vođstvo!

29' - Ronaldo je pocrveneo u Valensiji! Kakav košmar za Portugalca u Ligi šampiona

29' - Plzen vodi protiv CSKA golom Krmenčika!

26'- Iznenađujući rezultat u Mančesteru, Lion preko Kornea dolazi u vođstvo!

10' - Bajern vodi u Lisabonu, a pogledajte majstoriju Levandovskog:

20:50 - Na redu su i preostali mečevi prvog kola Lige šampiona, a evo i rezultata prve dve utakmice:

90' - Taljafiko golčinom stavlja tačku na "I". Ajaks - AEK 3:0

81' - Majkon poravnava u Ukrajini

76' - Van den Bik povećava prednost Ajaksa, Tadić asistent!

47' - Ajaks vodi u Amsterdamu, golom Taljafika!

Poluvreme:

39' - Hofenhajm ponovo vodi, Nordvajt je strelac!

27' - Ismaili poravnava u Ukrajini: Šahtjor - Hofenhajm 1:1

6' - Grilič dovodi Hofenhajm u vođstvo protiv Šahtjora! Prvi gol za Nemce u Ligi šampiona!

18:15 - Poznati su sastavi timova koji će prvi izaći na teren: