Partizan jedva do pobede, Rad pokazao zube!

superliga, 5. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Fudbaleri Partizana su savladali Rad u zaostalom meču 5. kola Superlige Srbije rezultatom 1:0.

Odlučujući gol postigao je Marko Janković u 49. minutu na asistenciju Nikolića.

Crno-beli sada ostaju na -5 u odnosu na Crvenu zvezdu, a Večiti derbi je na programu u nedelju 22. septembra od 19 časova.

Pre početka utakmice Partizan - Rad, marketing i PR službi FK Partizan je uručena zahvalnica od strane fondacije Podrži život kao glavnom pokretaču akcije za pomoć Dušanu Todoroviću.

Zahvalnicu je ispred fondacije Podrži život dodelio menadžer projekta Katarina Danojlić, dok je ispred FK Partizan primio direktor marketinga Predrag Vujović.

Dušan Todorović
Dušan Todorović foto: Instagram

Kraj meča: Partizan - Rad 1:0

73' - Janković je oboren od strane Kasalice, a sudija Đorđić opravdano nije pokazao na belu tačku

67' - Rikardo je bio sebičan, imao je Zakarića na drugoj strani ali je odlučio da šutira - i promaši

65' - Crveni karton za Mladenovića, Rad ostaje sa igračem manje

62' - Fudbaleri Rada pritiskaju poslednju liniju Partizana, ali i dalje ne mogu da dođu do gola iako su znatno konkretniji rival u ovom susretu

46' - Vodi Partizan! Sjajna akcija crno-belih, Nikolić je idealno zavrnuo loptu na peterac, gde je Marko Janković uhvatio volej i sproveo loptu u mrežu!

Poluvreme: Partizan - Rad 0:0

43' - Mladenović je opalio po golu Stojkovića, ali krajnjim naporima izbija loptu iz mreže

41' - Uzvraća Partizan! Šćekić prebacuje glavom za Kosovića koji sa pola metra ne uspeva samo da "utera" loptu u gol

36' - Kakva šansa za Rad... Vulićević je spasio svoj tim, Mladenović je prevario Stojkovića, lopta je ulazila u gol, ali je požrtvovano intervenisao kapiten crno-belih i sačuvao Partizan

28' - Lutovac je probio po desnoj strani i ubacio loptu pred gol Partizana, a Mihajlović ne uspeva da stigne do nje

22' - Prilika za Rad preko Mladenovića koji je uputio dobar udarac, ali Stojković zaustavlja njegov pokušaj

20' - Bez prilika na gol u uvodnom delu meča, crno-beli ne mogu da nađu put do gola Građevinara

1' - Stadionom odjekuje "Uprava napolje" po ko zna koji put

17:05 - Meč je počeo

17:00 - Fudbalskom klubu Partizan uručena je plaketa zahvalnosti za pomoć Dušanu Todoroviću