DELIRIJUM NA ENFILDU: Liverpul i PSŽ igrali meč za infarkt, Firmino u poslednjem minutu! Mesi pokazao moć, veče preokreta!

Liga šampiona, 1. kolo

Sva dešavanja sa ovih mečeva ste pratili uz "lajv-blog".

Objavljeno: 23:36h

Nije nam doneo prvi dan 1. kola nove sezone Lige šampiona mnogo golova.

Dok su sve oči Srbije i svuda gde ima na svetu navijača Crvene zvezde bile uprte ka Beogradu i debitantskom meču koji je srpski tim igrao u grupnoj fazi elitnog takmičenja protiv Napolija, odigrano je još 7 mečeva.

Crvena zvezda je sa Napolijem kod kuće stigla do prvog boda odigravši 0:0, a u istoj grupi su fantastičan meč odigrali Liveprul i PSŽ na "Enfildu" 3:2.

Umalo da "crveni" ispuste ogromno vođstvo od 2:0, ali je usledio šokantan gol u maltene poslednjem mminutu Roberta Firmina.

Danijel Staridž je u svom prvom meču u startnoj postavi posle 6 godina odmah postigao i gol. Posle pola sata igre usledio je centaršut Robertsona, a engleski napadač glavom matira Areolu.

Posle samo 6 minuta pisalo je 2:0 na semaforu za jer je Huan Bernat napravio prekršaj u svom šesnaestercu, a neumoljiv sa "bele tačke" bio je Milner.

Pred odlazak na odmor Toma Menije vraća nadu bogatim Parižanima da mogu da izbegnu poraz i to su uspeli kada je Mbape u 83. minut u jednoj polukontri, posle smušene reakcije odbrane Liverpula, pogodio mrežu za 2:2.

I taman kada su svi pomislili da će to biti to i da će meč završiti bez pobednika, u drugom minutu sudijske nadoknade Firmini postiže gol za pobedu i delirijum na "Enfildu".

Dve utakmice ove prve večeri, igrale su se i u novom terminu od 18.55, a Barselona i Inter su stigli do prva tri boda u grupu B.

Barselona je imala problema sa PSV-om samo dok nije postigla prvi gol, a to se dogodilo u 32. minutu kada je Mesi pogodio iz slobodnog udarca. Posle toga je palo još 3 gola u mreži holandskog šampiona, a Mesi je postigao još 2 gola, dok je Dembele postigao jedan.

Inter je u svom povratničkom meču u Ligu šampiona napravio veliki preokret na "Đuzepe Meaci" protiv Totenhema 2:1.

Eriksen je doneo prednost "pevcima" sredinom drugog poluvremena, i za momenat se učinilo da će "interisti" razočarati svoje navijače, ali onda u poslednjih 6 minuta preokret i trans na tribinama.

Ikardi pogađa za izjednačenje u 86. minutu, a u drugom minutu sudijske nadokande Vesino donosi pobedu i velika tri boda "neroazurima".

U grupi A, Dortmund i Atletiko Madrid su ostvarili prve pobede, obe u gostima.

Borusija je slavila u Brižu pogotkom Pulišića u 85. minutu, dok su "jorgandžije" u prvom poluvremenu na "Luju II" uspele da preokrenu preko Košte i Himeneza, pošto je Gransir prethodno doveo Monako u prednost.

Galatasaraj je razbio Lokomotivu 3:0 i pokvario joj povratnički meč Moskovljanima u Ligi šampiona. Strelci su bili Rodrigez, Derdijok i Inan.

U istoj grupi Šalke i Porto su remizirali 1:1. Poveo je domaćin preko Embola, a izjednačio Otavio u 75. minutu, iako su gosti promašili penal u prvom poluvremenu.

Evo i parova današnjih mečeva po grupama:

Grupa A: Monako - Atletiko 1:2

(Gransir 18 - Dijego Košta 31, Himenez 45+1)

Grupa C: Liverpul - PSŽ 3:2

(Staridž 30, Milner 36(p), Firmino 92 - Menije 40, Mbape 83)

Crvena zvezda - Napoli 0:0

Grupa D: Galatasaraj - Lokomotiva 3:0

(Rodrigez 9, Derdijok 67, Inan 94)

Šalke - Porto 1:1

(Embolo 64 - Otavio 75)

22.55 - Gotove su sve utakmice Lige šampiona!

94' Galatasaraj potvrđuje preko Inana pobedu 3:0 nad Lokomotivom iz Moskve!

92' GOOOL! Delirijum na "Enfildu"! Roberto Firmino donosi pobedu Liverpulu.

85' GOOOL! Kristijan Pulišić donosi vođstvo, a verovatno i pobedu Borusiji Dortmund u Brižu.

83' KILIJAN MBAPEEEE! PSŽ je izjednačio na 2:2 protiv Liverpula. Sve ekipe u Zvezdinoj grupi u ovom momentu imaju po bod...

72' Porto je poravnao. Otavio je strelac sa bele tačke, drugi penal na utakmici za tim iz zemlje šampiona Evrope!

64' Kako to napisasmo, eto prvog gola. Strelac za Šalke, koji vodi sa 1:0 nad Portom, bio je Bril Embolo. U isti mah, Galatasaraj je poveo sa 2:0 protiv Lokomotive, strelac je bivši reprezentativac Švajcarske Eren Derdijok.

60' Mirno je u drugom poluvremenu na terenima širom Evrope. Za 15 minuta nijedan gol na svih šest utakmica.

46' Počela su druga poluvremena na svim terenima.

POLUVREME!

45'+1 Atletiko je preokrenuo protiv Monaka.

42' Toma Menije je strelac za PSŽ. Sada je opet samo jedan gol razlike za Redse.

36' Džejms Milner sa bele tačke je povisio na 2:0.

31' Pogodak Dijega Koste za poravnanje sa Monakom na 1:1.

30' LIVERPUL VODI PROTIV PSŽ! Pogodak je postigao Danijel Staridž! 1:0 za Redse!

15' Samuel Gronsir postigao je gol za Monako, koji vodi sa 1:0 nad Atletikom iz Madrida!

13' Farman, golman Šalkea, odbranio je penal Aleksu Telješu, igraču Porta.

9' Galatasaraj vodi protiv Lokomotive iz Moskve, strelac je Gari Rodriges.

1' Počele su i ostale utakmice, a Zvezdu možete da pratite OVDE.

BARSELONA JE SLAVILA SA 4:0, INTER SA 2:1 POSLE VELIKOG PREOKRETA! Čekaju se ostali mečevi!

90'+2 Matijas Vesinoooooooo za preokret Intera u Milanu. Totenhem je na kolenima, neverovatan meč!

88' Dembele u 75, Mesi u 77. i 88. minutu za het-trik i 4:0 za Barsu!

86' Ikardi poravnava za Inter protiv Totenhema!

53' Vodi i Totehnem u gostima. Strelec je Kristijan Eriksen.

32' A, ko bi drugi otvorio Ligu šampiona pogotkom do Lea Mesija, koji je doneo prednost Barsi od 1:0 protiv PSV.

11' Šansa za Mesija glavom, ali to ipak nije njegovo najjače oružje.

18:00 - Evo sastava prvih mečeva u ovogodišnjoj Ligi šampiona: