OMLADINCI POKAZALI PUT SENIORIMA: Zvezda nadigrala Napoli, ali se Italijani više raduju osvojenom bodu!

omladinska liga šampiona, 1. kolo

Sve detalje sa ovog meča mogli ste da pratite u "lajv blogu"

Objavljeno: 17:52h

Omladinci Crvene zvezde odigrali su nerešeno sa ekipom Napolija u prvom kolu omladinske Lige šampiona - 1:1.

Poveli su fudbaleri gostiju preko Senesea u 13. minutu, a samo par trenutaka kasnije Zvezda je preko sjajnog Joveljića izjednačila rezultat.

U prvom poluvremenu crveno-beli su bili bolji i stvarali šanse, a Napoli je do poluvremena mogao da primi još koji pogodak.

Nastavak je doneo nešto slabiju igru, a Napoli je u par navrata bio veoma blizu vodećem golu, ali odlični golman Gordić nije dozvolio takav scenario i kraj meča je završen podelom bodova što je svakako veliki uspeh za tim Bratislava Živkovića.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde foto: Starsport©

U prvom meču ove grupe Liverpul je na svom terenu deklasirao PSŽ sa čak 5:2

Sledeći meč fudbaleri Zvezde igraju u Parizu protiv PSŽ-a, dok će Napoli dočekati Liverpul. Oba meča su na programu 3. oktobra.

90+.minut - Meč je završen: Crvena zvezda - Napoli 1:1

80. minut - Velika šansa za Zvezdu! Golman Napolija spasava tim potpunog preokreta

76. minut - Gordić je spasio Zvezdu! Sjajnom intervencijom sačuvao je rezultat petnaestak minuta pre kraja meča

68. minut - Gosti su bili u šansi, ali nisu uspeli da se snađu u završnici

60. minut - Kupusović je zahvatio loptu glavom posle centaršuta, rezultat je nepromenjen

52. minut - Jočić dobija žuti karton

46. minut - Nastavljena je utakmica

45. minut - Nesmotrenost u odbrani Napolija je mogla da iskoristi Zvezda, ali poluvreme se završava rezultatom 1:1

38. minut - I Kupusović je oprobao svoj šut, crveno-beli napadaju Napoli

33. minut - Jočić je uputio udarac, lopta odlazi preko prečke

23. minut - Novi udarac ka golu Italijana, pokušao je glavom Kupusović, ali je ukrotio loptu golman Napolija

17. minut - GOOOL: Ekspresno izjednačenje Zvezde. Ko drugi nego Joveljić, i to glavom iz vrlo nezgodne pozicije

13. minut - GOOOL: I pomalo neočekivano Napoli stiže do vođstva, iako su crveno-beli bili ti koji imaju kontrolu utakmice. Greška odbrane posle kornera, ostao je sam na nekih 6 metara Senese i fantastično hvata volej kojim prosleđuje loptu u mrežu!

Detalj sa meča Crvena zvezda - Napoli u omladinskoj Ligi šampiona
Detalj sa meča Crvena zvezda - Napoli u omladinskoj Ligi šampiona foto: Espreso

6. minut - Ofanzivno je počela Crvena zvezda i evo već prvog udarca na gol, ali po sredini, pa nije bilo problema za Napolijevog čuvara mreže da ukroti ovaj udarac

16:00 - Meč je počeo:

15:47 - Tribine stadiona Čukaričkog su vrlo popunjene