SL: Napredak slavio u Subotici, Čuka nastavlja sa sjajnim partijama - pao i Voždovac!

superliga, 8. kolo

U pretposlednjem meču osmog kola Superlige Srbije Napredak je savladao Spartak minimalnim rezultatom 1:0 (1:0)

Tim Milorada Kosanovića je vrlo dobro otvorio meč, zapravo nema boljeg načina od gola u drugom minutu koji je postigao Aleksa Vukanović.

To je nekako preseklo domaćina, kome je trebalo dosta vremena da se konsoliduje i adekvatno napadne, ali osim par šansi nisu uspevali više da urade.

Napredak se odbranio uspešno i odneo bodove u Kruševac, pa se sada nalazi na šestom mestu sa 10 osvojenih bodova, a Spartak je sa tri manje ostao na 14. poziciji.

U poslednjem duelu osmog kola Superlige Srbije, Čukarički je u gostima savladao Voždovac sa 3:1.

Do četvrtog trijumfa u sezoni, Čuka je stigla posle preokreta u drugom poluvremenu.

Domaći su poveli pogotkom Andrije Lukovića iz penala u 39. minutu.

Izjednačio je Miroslav Bogosavac u 59. minutu, da bi još jedan defanzivac Boris Kopitović doveo goste u vođstvo u 73. minutu.

Pobedu Čukaričkog potvrdio je Marko Docić pogotkom iz penala osam minuta pre kraja.

Superliga Srbije, 8. kolo:

Petak:

Radnički Niš – Vojvodina 1:0 (1:0) (Bondarenko 85)

Subota:

Proleter – Partizan 0:1 (0:1) (Gomeš 13)

Dinamo Vranje – Rad 0:1 (0:0) (Šipčić 90+1)

Mačva – Zemun 0:2 (0:1) (Kukuličić 45, 62)

Bačka – Mladost 0:2 (0:0) (Tumbasević 49, Pejović 78)

Crvena zvezda – Radnik 6:0 (2:0) (Boaći 33, 62, Marin 41, Kafu 52, Čaušić 73, Stojiljković 81)