NOVA POBEDA NIŠLIJA: Lalat slavio protiv bivšeg kluba golom Ukrajinca!

superliga, 8. kolo

To je peta prvenstvena pobeda Radničkog, koji je drugi na tabeli sa 17 bodova

Fudbaleri Radničkog pobedili su večeras na svom terenu u Nišu Vojvodinu sa 1:0, u prvoj utakmici osmog kola Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a najbolju je imao Taras Bondarenko u 30. minutu, kada je šutirao sa 20-ak metara, ali je loptu preko prečke izbacio golman Emil Rockov.

U drugom poluvremenu u dva navrata pokušao je kapiten Radničkog Saša Stojanović, ali je odbrana Vojvodine dobro intervenisala. Novosadjani su pokušavali da naprave dobru priliku ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol domaćih.

Fudbaleri Radničkog iz Niša
Fudbaleri Radničkog iz Niša foto: Starsport©

Jedini gol na utakmici postigao je Bondarenko u 85. minutu. Slobodan udarac dobro je izveo Nikola Drinčić, loptu je odbio golman Rockov, ali je na nju natrčao Bondarenko i sa nekoliko metara ubacio je u mrežu.

To je peta prvenstvena pobeda Radničkog, koji je drugi na tabeli sa 17 bodova. Vojvodina je pretrpela drugi uzastopni poraz, ukupno treći, i zauzima sedmo mesto na tabeli sa devet bodova.