Najgori poraz otkad postoji Hrvatska: Tri gola u prvom, tri u drugom poluvremenu - Španci pregazili Vatrene

FURIOZNI ŠPANCI

Na ostalim mečevima Lige nacija više ovako frapantnih rezultata nije bilo

Najteži poraz u istoriji Hrvatske (prethodni je bio 1:5 od Engleza u kvalifikacijama za SP 2010, sa kojim su sada takođe u grupi). Španija je u drugom kolu Lige nacija, posle pobede nad Englezima, uspela da bude bolja i od Vatrenih, i to sa ogromnih 6:0.

Golove su postigli Saul u 24, Asensio u 33. i u 35. minutu (drugi uz pomoć Lovrea Kalinića, od kog se lopta odbila u mrežu), Rodrigo u 49, Ramos u 57, i isko u 70. minutu.

Doduše, ostaće gorak ukus u ustima posle ove pobede Španije, jer je Serhio Ramos slavio gol albanskim orlom.

U ostalim mečevima, Belgija je slavila nad Islandom sa 3:0, u drugoj ligi Bosna i Hercegovina nad Austrijom sa 1:0, u trećoj Finska nad Estonijom sa 1:0, Mađarska protiv Grčke sa 2:1, dok je u poslednjoj ligi Luksemburg pobedio San Marino sa 3:0, a Moldavija i Belorusija odigrale su bez golova.