100 minuta na Vembliju više prijalo Špancima, Robi sjajno startovao, Švajcarska rešetala po Islandu!

LIGA NACIJA

Prva prepreka je uspešno pređena

Selektor Bosne i Hercegovine Robert Prosinečki nije mogao da poćeli lepši početak Lige nacija.

U Belfastu, "zmajevi" su pobedili Severnu Irsku sa 2:1 u grupi 3 B divizije. Uprkos jakom presingu od prvog minuta, domaća odbrana je popustila u 36. minutu. Sa desne strane, Edin Džeko je sjajno ubacio loptu, a Haris Duljević odlično reagovao i doveo Bosance u vođstvo.

U drugom poluvremenu, golman BIH Šehić je nekoliko puta spasio svoj tim, a na 2:0 povisio je Elvis Sarić u 65. minutu. Domaći igrači su do počasnog gola došli u 94. minutu.

Reprezentativci Engleske
Reprezentativci Engleske foto: Reuters

Engleska je kapitulirala na Vembliju porazom od Španije od 2:1.

Počelo je sjajno za Gordi Albion posle gola Rašforda u 11. minutu, ali Crvena furija je na poluvreme otišla sa prednošću golovima Saula u 13. i Rodriga u 32. minutu.

Međutim, u poslednjim trenucima susreta Englezi su "stigli" do remija golom Velbeka, ali sudija je poništio pogodak

U diviziji A, grupi 2, Švajcarska je doslovno ponizila Island, četvrtfinalistu Evropskog prvenstva 2016. godine. Ekipa Vladimira Petkovića je slavila sa 6:0. Strelci za Švajcarsku bili su Cuber (13. minut), Zakaria (23. minut), Šaćiri (53. minut), Seferović u 67. minutu, Ajeti u 71 i Mehmedi u 82 minutu.

U drugoj grupi divizije C, Finska je savladala Mađarsku sa 1:0, a strelac je bio Puki u 7. minutu. Belorusija je ubedljivo slavila protiv San Marina u grupi 2 D divizije sa 5:0. Strelci za Beloruse bili su Staševič u 5, Dragun u 26 i 87 minutu, Saroka u 67 iz penala i Kovalev u nadoknadi vremena.