Kamp Nou video 10 golova: Nestvarna pobeda Barse, trijumf Alavesa, novi kiks Valensije!

PRIMERA, 3. KOLO

Fudbaleri Alavesa pobedili su Espanjol sa 2:1, u utakmici trećeg kola španske lige i ostvarili prvu pobedu.

Vodeći gol za Espanjol postigao je Leo Baptisao u 42. minutu iz jedanaesterca, a Alaves je zatim u razmaku od dva minuta preokrenuo rezultat.

Fudbaleri Espanjola
Fudbaleri Espanjola foto: EPA

Izjednačio je Borha Baston u 57. minutu, a pobedi je doneo Ruben Sobrino u 59. minutu.

Alaves je posle prve pobede u ligi 12. sa četiri boda, a Espanjol sa istim brojem bodova zauzima osmo mesto.

Fudbaleri Levantea i Valensije odigrali su nerešeno 2:2.

Domaći Levante poveo je u 13. minutu golom Rođera, a tri minuta kasnije izjednačio je Denis Čerišev. Rođer je drugi gol na utakmici postigao u 33. minutu, a konačan rezultat postavio je Danijel Pareho u 52. minutu.

Levante je peti na tabeli sa četiri boda, a Valensija, koja još nema pobedu, zauzima 16. mesto sa dva boda.

Ne baš ljubazan doček Barselone za novog člana Primere Huesku. Katalonci su im mrežu napunili sa čak osam golova.

Mesi i Suarez su postigli po dva gola, Rakitić, Dembele i Đordi Alba po jedan, dok je osmi pogodak bio auto gol Pulida. Za Huesku su pogđali Ernandez i Galjar.

Primera, 3. kolo: Levante - Valensija 2:2 (2:1) Marti 13, 33 - Čerišev 16, Pareho 51p Alaves - Espanjol 2:1 (0:1) Baston 57, Sobrino 59 - Baptistao 42p Barselona - Ueska 8:2 (3:2)

Mesi 16, 61, Suarez 39, 93p, Pulido 24, Dembele 48, Rakitić 52, Alba 81 - Ernandez 3, Galjar 42

Betis - Sevilja 20.45

Petak Hetafe - Valjadolid 0:0 Eibar - Sosijedad 2:1 (1:1) Kardona 26, Čarls 90+1 - Vilijan Hoze 15p Viljareal - Đirona 0:1 (0:0) Stuani 54 Subota: Selta - Atletiko Madrid 2:0 (0:0) Gomez 46, Aspas 52 Real - Leganes 4:1 (1:1)/Bejl 17, Benzema 50, 61, Ramos 66 - Kariljo 24p Rajo Valjekano - Atletik Bilbao (odloženo)