Fortuna popila Red Bul, Lajpcig samo do boda, Herta upisala novu pobedu, Grujić umalo  tragičar!

Bundesliga 2. kolo

Fortuna popila Red Bul, Lajpcig samo do boda, Herta upisala novu pobedu, Grujić umalo tragičar!

Šok u drugom kolu nemačkog prvenstva

U prvom duelu u nedelju novajlija u Bundesligi Fortuna iz Dizeldorfa je uspela da iznenadi RB Lajpcig i izbori remi na gostujućem terenu.

Novi bundesligaš je poveo golom Matijasa Cimermana u 47 minutu, domaćini su izjednačili u 68. minutu golom Žan-Kevin Ogastina.

Poslednja utakmica drugog kola Bundeslige odigrana je između Šalkea i Herte na kojoj je Grujićev tim slavio rezultatom 2:0.

Gosti su imali mnogo sreće jer je u 13. minutu reprezentativac Srbije napravio veliku glupost jer je u kaznenom prostoru igrao rukom pa je sudija pokazao na belu tačku. Na žalos po domaće iz Gelzenkirhena Danijel Kaliđuri je bio neprecizan sa bele tačke.

Samo dva minuta kasnije Ondrej Duda je postigao svoj prvi pogodak na ovom meču, a 96. je postigao drugi i postavio konačan rezultat. Meč je takođe obeležio i crveni karton Konopljanke u 95. minutu kada je napravio prekršaj kao poslednji igrač odbrane.