Posle Salcburga pao i Novi Sad: Zvezda furiozno kroz domaće prvenstvo!

superliga, 7. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Crvena zvezda nastavlja svoj trijumfalni niz u Superligi.

Vojvodina je poražena na svom terenu sa 4:1 u 7. kolu domaćeg šampionata, a strelci za tim sa Marakane bili su Pavkov u 16 i Ben u 44. i 77. minutu, i Babić u poslednjem trenutku meča. Jedini gol za domaći tim postigao je Ognjen Đuričin u 20 .minutu igre.

Veoma zanimljiv susret sa dosta prilika, ali Zvezda je pokazala klasu i bez većih problema savladala četu Aleksandra Veselinovića. Milojević je odmorio Savića i Jovičića, a novajlije Ebisilio i Kafu su odigrale vrlo dobar meč i tako najavili žestoku borbu za postavu u Ligi šampiona.

Lorenco Ebesilio
Lorenco Ebesilio foto: Starsport©

U timu Vojvodine najviše se istakao Đuričin, a u prvom delu najopasniji je bio Patrik Eze koji nije uspeo da postigne gol kao u martu ove godine protiv istog rivala. Meč je obeležio sudar Pavkova i Rockova posle kog su oboje morali da napuste igru i nadamo se da je sa njima sve u najboljem redu.

Golman Vojvodine Emil Rockov
Golman Vojvodine Emil Rockov foto: Beta

Sledeći meč Zvezda na svom terenu igra protiv Radnika 15. septembra, dok Vojvodina ide na noge Radničkom u Nišu.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

90' - GOOOL: Srđan Babić postiže i četvrti gol na meču i stavlja tačku na "i". Vojvodina - Zvezda 1:4

88' - Još par minuta je ostalo do kraja meča i nove pobede Crvene zvezde

77' - GOOOL: Ben ponovo pogađa! Njegov deveti gol u ovoj sezoni, Simić je asistent

66' - Sjajna akcija koju je povukao Jovančić, zatim sjajno uposlio Simića koji šutira pored gola njegovom prezimenjaka

64' - Arsić je pokušao sa distance, Borjan na pravom mestu

62' - Isti igrač je ostao sam ispred golmana Simića, šutirao traljavo i lopta završava u naručju golmana domaćih

60' - Rodić je bio u šansi, Stojković izbija loptu u korner

59' - Miran početak drugog dela, Vojvodina pokušava ali bez uspeha.

46' - Počelo je drugo poluvreme u Novom Sadu

POLUVREME: Vojvodina - Zvezda 1:2

45' - Vojvodina je ponovo mogla do izjednačenja odmah posle primljenog gola, a pokušaj Ezea sjajno zaustavlja Borjan

44' - GOOOL: Ben je strelac sa bele tačke! 2:1 vodi Zvezda

43' - PENAL: Jovančić je pao u petercu, sudija Piper je pokazao na belu tačku

42' - Zakuvalo se u finišu prvog dela. Babić i Fofana su se malo zakačili, ali ništa više od toga se nije desilo

39' - Stojković je oprobao svoj udarac, Simić vrhovima prstiju izbija loptu u korner

34' - Ebisilio je pronašao Jovančića koji je opalio loptu glavom koja odlazi pored gola

23' - Sudar Pavkova i Rockova, sve se dobro završilo za golmana Vojvodine, dok je napadač gostiju svoje mesto morao da ustupi Simiću

20' - GOOOL: Đuričin postiže gol! Vojvodina je odmah izjednačila rezultat posle šuta Fofane, novo pojačanje iz Spartaka je samo potvrdio pogodak!

16' - GOOOL: Milan Pavkov postaje sve važniji igrač crveno-belih. Šutirao je pravo u golmana Rockova koji je katastrofalno reagovao i primio gol kroz ruke!

14' - Еbisilio je malo više komplikovao tako da ništa od obećavajuće akcije za Zvezdu

POSETA: Oko sedam hiljada ljubitelja fudbala na stadionu Karađorđe

Delije u Novom Sadu
Delije u Novom Sadu foto: Beta/Dragan Gajić

4' - Đurić je zagrejao dlanove domaćih navijača pokušajem sa distance

19:00 - Počela je utakmica u Novom Sadu

18:15 - Poznat je i sastav crveno-belih: