Selta konačno razbila kletvu, dok je Real razbio Leganjes!

La Liga 3. kolo

Objavljeno: 23:03h

Selta čija je rak rana bio današnji protivnik, konačno je uspela da vrati milo za drago Atletiku iz Madrida.

Posle pet uzastopnih poraza, ekipa iz Galicije na svom terenu je savladala Jorgandžije sa 2:0 u trećem kolu Primere i barem na kratko zauzela prvu poziciju u La Liga.

Domaćin je bio efektniji, u finišu utakmice i igrača više a pritom mu je poništen jedan gol nakon korišćenja VAR tehnologije.

Bilo kako bilo, borbenost se iplatila fudbalerima Selte, mada je Antoan Grizman u bar tri navrata večeras mogao da zatrese protivničku mrežu i promeni tok utakmice.

Povela je ekipa iz Viga u 46. minutu golom Gomeza koji je iskoristio kiks iskusnog Godina i u sitauciji jedan na jedan sa Oblakom promenio rezultat na semaforu.

Slavlje igrača Selte
Slavlje igrača Seltefoto: EPA/Miguel Angel Polo

Konačan rezultat postavio je reprezentativac Španije Jago Aspas nakon udarca glavom šest minuta kasnije i pobrinuo se za veliko iznenađenje.

U 70. minutu meča Stefan Savić je zbog igranja rukom dobi drugi žuti, odnosno crveni karton, što je u osnovi i zaključalo meč.

Izabranici Julena Lopetegija su u drugo m i poslednjem meču dana slavili su sa 4:1 (1:1) na "Santijago Bernabeu" protiv Leganesa. Poveli su u 17. minutu "Los Blankosi" strelac je bio Geret Bejl. Ipak, samo šest minuta kasnije, nakon duela Kazemira sa jednim igračem Leganesa u kaznenom prostoru Reala, sudija Latre je pokazao na belu tačku. Gvido Kariljo je preuzeo odogovornost i matirao Kurtou na njegovom debiju, za 1:1.

Real je ponovo vratio prednost u 48. minutu.

Asensio je centrirao sa leve strane, pogodio je Benzemu u trepavicu, Francuz je glavom poslao loptu u mrežu za 2:1.

U 61. minutu, sjajna akcija Reala, lopta nakon duplog pasa sa Modrićem dolazi do Benzeme, ovaj sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u dalji ugao gola Leganesa za 3:1. Samo pet minuta kasnije, Bustinza je srušio Asensija u svom kaznenom prostoru, Latre je dosudio još jedan penal, ovoga puta u korist Reala. Ramos je preuzeo odgovornost i pogodio za 4:1.

Petak: Hetafe - Valjadolid 0:0

Eibar - Sosijedad 2:1 - (Kardona 26, Čarls 90+1 - Vilijan Hoze 15)

Viljareal - Đirona 0:1 - (Stuani 54)

Subota:

Selta - Atletiko Madrid 2:0 - (Gomez 46, Aspas 52)

Rajo Valjekano - Bilbao odloženo

Real Madrid - Leganes 4:1 - (Bejl 17, Benzema 48, 61, Ramos 66 (p) - Kariljo 23)