Vukovi pojeli Pilule, Hofenhajm lagano, Kostić i Gaćinović nedovoljni, šampion siguran!

Bundesliga 2.kolo

Uzbudljivo popodne odigralo se u nemačkoj

Objavljeno: 21:48h

Fudbaleri Volfsburga savladali su Bajer sa 3:1, u 2. kolu Bundeslige.

Igrači Bajera poveli su u 24. minutu kada je Leon Bejli sjajnim udarcem levom nogom sa ivice kaznenog prostora "probušio" mrežu golmana Pervana.

Samo 12 minuta kasnije Volfsburg je izjednačio autogolom čuvara mreže "Pilula" Ozčana koji je slabo reagovao na jedan centaršut.

To kao da je "vukovima" dalo vetar u leđa jer su u drugom delu igre dali još dva gola. Prvi je delo Veghorsta koji je iskoristio očajnu rekaciju odbrambenih igrača Bajera i posle prekida, glavom, doneo prednost.

Nirnberg i Majnc su odigrali 1:1, gostima je Mateta doneo prednost u 25. minutu, da bi Išak izjednačio u 48. minutu za Nirnberg, a isti rezultat je bio u meču Augsburga i Menhengladbaha. Gregorišč je doveo Augsburg u prednost u 12. minutu, da bi Plea izjednačio u 68.

Član Lige šampiona, ekipa Hofenhajma, slavila je protiv Frajburga sa 3:1.

I naovom meču je viđen preokret, pošto je gost vodio sa 1:0 pogotkom Hajntca u 36. minutu.

Ali je Salai je sa dva gola u nastavku preokrenuo rezultat. Dok je Andrej Kramarić samo potvrdio pobedu domaćih u nadoknadi. Ajntraht iz Frankfurta je sa Kostićem i Gaćinovićem u startnoj postavi odigrao 1:2 protiv Verdera iz Bremena.

Osako je doneo gostima iz Bremena prednost u 21.minutu, a 11 minuta kasnije domaći ostaju sa igračem manje pošto je Vilems dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja pošto je udario Gebre Selasija. Domaći i pored činjenice da su igrali sa igračem manje stižu do izjednačenja, Haler je iz penala postigao gol, a dodajemo da je Mijat Gaćinović bio taj koji je iznudio kazneni udarac pošto je presekao loptu koja je bila namenjena golmanu Pavlenki.

Ipak, Verder do pobede stiže u poslednjem minutu nadoknade vremena golom Rašice.

A u poslednjem meču dana fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Štutgart u gostima sa 3:0, u drugom kolu Bundeslige.

Strelci su bili Leon Gorecka u 37, Robert Levandovski u 62. i Tomas Miler u 76. minutu.

Bajern ima dve pobede u prva dva kola, koliko i drugoplasirani Volfsburg, dok je Štutgart zabeležio drugi poraz.