Ništa od Evrope ove godine, Bešiktaš pokazao klasu, Partizan morao bolje!

plej-of za ligu evrope

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 22:35h

Ništa od Istabulskog čuda, Bešiktaš je ubedljivo savladao Partizan u revanš meču plejofa za Ligu Evope i zasluženo se plasirao u drugo po kvalitetu takmičenje na Starom kontinentu 3:0.

Izabranci Zorana mirkovića nadigrani su u svakom segmentu igre, u prvom poluvremenu nisu šutnuli na gol protivnikam, a najivše problema crno-belima su pravili prekidi, pošto je portugalska veza Pepe - Kvarežma jednostavno urnisala Parni valjak.

Početak utakmice obeležio je sudar Ščekića i kapitena Usjala, posle kojeg je defanzivcu Partizana ukazana pomoć, pošto je rasekao glavu. Ipak crnogorac se ubrzo vratio u igru, a Partizan nije uspevao da organizuje napad. Turci su postepeno otvarali rivala i u 37. miutu stigli su do zasluženog vođstva.

Kvarežma je poslao odličan centaršut, a Pepe se najbolje snašao u kaznenom prostoru i glavom je poslao loptu iza leđa Stojkovića.

Nastavio je Bešiktaš da melje, a Partizan je primio drugi gol u najgorem mogućem trenutku.Pre isteka prvih 45 minuta Larkin je idealno uposlio Ojzakupa, a "desetka" Bešiktaša je eleganto ubacila loptu u mrežu - 2:0.

Nije uspevao tim Zorana Mirkovića da se izbori sa istanbulskom aždajom, a u 69. minut ponovo je portugalska veza uradila svoje, druga asitencija Kvarežme i novi gol Pepea.

Ovo je kraj evropskog puta Partizana koji će morati da se okrene domaćim takmičenjima.

Nije loše, crno - beli...

NE PROPUSTITE

Sudar glavama u Istanbulu: Šćekić kao Pavkov!

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ UTAKMICE: Partizan nije uspeo, Bešiktaš je u Ligi Evrope!

88' Vida pravi probleme Partizanu ponovo posle prekida, moglo je da bude 4:0

87' Povratnik Tore u igri umsto Erkina

77' - Iskusni Gari Medel je napustio teren, a u igru je ušao Tokaz

69' - GOOOL - 3:0 za Bešiktaš - Pepe je ponovo zastresao mrežu Stojkovića, ponovo iz prekida i ponovo je bio asitent neverovatni Rikardo Kvarežma. Dva gola je Partizan primio iz prekida i sada se nalazi daleko od plasmana u Ligu Evrope. Deluje da je ovde sve gotovo, ali u Istanbulu su se i pre dešavala velika čuda. Setite se utakmice Liverpula i Milana

66' - Erkin je pokušao da iznenadi iz slobodnog udarca sa preko 35 metara Stojkovića, ali je čuver mreže Partizana uz malu nesigurnost sačuvao svoj gol

63'- Sve karte Zoran Mirković baca na napad, ušao je Suma umesto Ivanovića

62- Nova prilika za Bešiktaš, ovoga puta Ozjakup je šutirao iznad gola Stojkovića

59' - Punal u dobroj šansi, ali lopta odlazi preko gola

58 - Šćekić je napustio tern, izgleda da udarac iz prvog poluvremena ima possledice, umesto njega će na teren Gabriel Enače.

57 - Najbolja šansa za Partizan. Pantić je pogodio stativu, posle prelepog driblinga i pasa Zakarića. Šteta...

46' - Odličan šut Pantića, a još bolja odbrana golmana

46' - Nema šta više da čeka Mirković, izbacio je štopera Markovića, a u igru je poslao napadača - Nemanju Nikolića. Neophodni su golovi crno-belima ukoliko žele da prođu u grupnu fazu

POLUVREME: Bešiktaš je bio bolja ekipa tokom celog prvog dela, nadigrali su Partizan na sredini terena i golovima Pepea i Ojzakupa materijalizovali bolju igru. Beogradski crno-beli su ušli upšlašeno u meč i čak nisu uspeli da šutnu ka protivničkom golu. Mada, ako je verovati Bardu Živadinoviću 2:0 je najopasniji rezultat. Nadamo se da će se Bardova tvrdnja obistiniti i da će Partizan izboriti plasman u Ligu Evrope.

45'- GOOOL: Najgori mogući trenutak da se primi gol. Bešiktaš vodi 2:0. Odlična saradnja Larina i Ojzakupa i veoma loše postavljena odbrana beogradskog kluba. Larin je asistirao, a "desetka" Bešiktaša je eleganto ubacila loptu u mrežu - 2:0

40' - 30 hiljada navijača istanbulskog kluba u delirijumu posle gola njihovog voljenog tima

37' - 1:0 vodi Bešiktaš! Kvarežma je poslao odličan centaršut, a Pepe se najbolje snašao u kaznenom prostoru i glavom je poslao loptu iza leđa Stojkovića

34' - Zvižduci za Stojkovića od pristalica Bešiktaša, pošto je zadržavao vreme

33' - Kvarežma je pokazao malo svog talenta, izuzetno je primirio loptu, lažnjakom izbacio Zakraića, ali je njegov udarac bio lak posao za Vladimira Stojković

27' - Prvi korner za crno-bele, ali bez opasnosti po gol

26' - "Desekta" Bešiktaša Ojzakup ušao je na teren umesto povređenog kapitena istanbulskog tima

25' - Kapiten Ujsal je morao da napusti teren zbog povrede zadobijene u duelu sa Šćekićem, možda će ovo pomoći Beograđanima

22' - Prvi nalet Parnog valjka, kombinovali su izabranici Zorana Mirkovića u protivničkom kaznenom prostoru, ali bez pokušaja na gol

18' - Partizan i dalje bez šuta na gol turske ekipe

12' - Ujsal opet u glavnoj ulozi, prva šansa na meču, kapiten Bešiktaša je došao do lopte u šesnaestercu, ali je nedovoljno dobro zahvatio volej i ovo je bio lak posao za Stojkovića

8' - Sudar glavama Šćekića i kapitena Ujsala, a izgleda da je novi defanzivac Partizana prošao mnogo gore, pošto je morala da reaguje medicinksa ekipa. Šćekiću je zavijena glava, jer je krvario, ali fudbaler crno-belih se vratio u igru

5' - Za sada bez većih uzbuđenja, oba tima igraju veoma obazrivo

20:00 - Novi golman kluba iz Istanbula Loris Karijus je na tribinama