26 godina smo čekali da damo ovaj naslov! Crvena zvezda je u Ligi šampiona!

Liga šampiona, plej-of, revanš

Objavljeno: 23:03h

Lepo kaže bard Živa da je 2:0 najopasniji rezultat!

Velika, velika drama u Austriji. Na kraju, srećnija kući ide Crvena zvezda. Ma, šta srećnija? Na sedmom nebu biće i navijači i igrači crveno-belih kada se budu vraćali u Srbiju, jer ZVEZDA JE U LIGI ŠAMPIONA PO PRVI PUT OTKAKO SE OVO TAKMIČENJE TAKO ZOVE I IGRA U OVAKVOM FORMATU!

Iako je Red Bul Salcburg imao čak i 2:0 samim početkom drugog poluvremena golovima Munasa Dabura, neverovatan preokret Zvezdi doneli su El Fardu Ben i Miloš Degenek (oba gola su pripisana Benu, ali je za drugi Degenek gotovo stoprocentno zaslužan, dok je momak iz Afrike samo dirao loptu) koji su postigli golove u 65. i 66. minutu utakmice.

Šetalica Delija
Šetalica Delija foto: Espreso.co.rs

Imao je domaćin više od igre gotovo celog meča, ali je Zvezda pametno iskoristila svoje prilike i po prvi put u 26 godina dugoj istoriji ovog takmičenja, domogla se grupne faze Lige šampiona!

Salcburg je i sedmi put zaredom eliminisan u ovoj fazi, pa će opet morati da se zadovolji Ligom Evrope, čije je prošle sezone igrao polufinale.

Sva dešavanja sa meča, ali i ona pre istog, mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

94' Fantastična odbrana Milana Borjana! Ramaljo je šutirao glavom, Borjan odlično odbranio.

93' Dobra prilika za Dabura, ovoga puta je šutirao direktno u Borjana i to veoma mlako, pa je to bio lagan posao za kanadskog čuvara mreže.

90' Pet minuta nadoknade vremena! Zvezda će u Ligu šampiona ako samo još toliko izdrži!

Zvezda - Salcburg
Zvezda - Salcburg foto: EPA/Andreas Schaad

87' Crvena zvezda se itekako dobro drži u ovim momentima! Još samo malo da se izdrži, a da se ne ponove Strazbur i Bordo!

76' Oba pogotka su ipak pripisana El Fardu Benu... Svakako je Degenek najzaslužniji za onaj drugi, ali da ju je dirao, dirao ju je.

66' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Milošu Degeneku se vratilo za onaj promašaj iz Beograda! Crvena zvezda za samo minut dolazi do potpunog preokreta, jer je ovih 2:2 vode u Ligu šampiona! Po prvi put u istoriji! Oba pogotka postignuta su glavom... Dirao je i Ben loptu, pa se na kraju postavlja pitanje kome će na kraju biti pripisan pogodak.

65' EL FARDU BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN! Izgleda da to što je Pongračić zgazio Pavkova budi Zvezdu iz dremke u kojoj se nalazi!

60' Veoma neoprezan start Pongračića nad Pavkovim posle duela koji je fudbaler Zvezde imao sa Haidarom. Namerno ga je nagazio nogama po grudima, a sudija je to sankcionisao samo žutim kartonom.

Pavkovu ide krv
Pavkovu ide krv foto: Printscreen/RTS

52' Najbolja šansa za Crvenu zvezdu propušta Pavkov! Stojković iz auta šalje loptu do Pavkova, ali on promašuje izglednu šansu!

50' Izmena, Pavkov je na terenu umesto Nemanje Milića. Nije čekao Milojević sa drugom izmenom, morao je odmah da pohrli za tim rešenjem.

48' Dabur je siguran sa bele tačke - 2:0 za Salcburg

47' Sumnjiva situacija! Volf je krenuo ka šesnaestercu, Savić uklizao na ivici šesnaterca, a turski sudija pokazao na penal!

46' Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!!! Neverovatna je činjenica da je Crvena zvezda uspevala da se drži do 45. minuta, iako je Salcburg sve vreme imao inicijativu, ali je Munas Dabur bio strelac u najgorem mogućem trenutku!

45' Dabur postiže pogodak za 1:0. Dobar centaršut Andreasa Ulmera, Izraelac je ušao između dva štopera crveno-belih, i lagano postigao gol!

37' Umesto Veljka Simića ušao je Dušan Jovančić. Izgleda da Milojević nije zadovoljan partijom Simića u odbrani.

30' Uspela je Zvezda malo da smanji pritisak...

24' Ukoliko Daka nastavi ovako da igra, biće veoma teško zaustaviti ga do kraja meča. Šlager mu je dodao dobru loptu, ali je opet Borjan, uz pomoć Krstičića ovog puta, uspeo da interveniše.

19' Velika šansa za Red Bul, opet je Daka bio u prilici, ovoga puta mu je Borjan magično odbranio.

14' Ogroman broj šansi za Salcburg u ovim momentima. Borjan je morao dva puta da dobro interveniše...

11' Ogroman kiks Milana Borjana, krenuo je van kaznenog prostora, Daka je stigao do lopte pre njega, ali je vruć krompir iz vatre izvadio Vujadin Savić fantastičnim startom... Bravo, kapitenu!

9' Dabur je dodao loptu do Dake, a ovaj umesto da poentira, napravio je faul nad Milanom Milanom Rodićem, koji se odlično postavio.

Fudbaleri Crvene zvezde pred meč
Fudbaleri Crvene zvezde pred meč foto: Espreso.co.rs

5' Red Bul je imao terensku inicijativu prvih pet minuta, ali prvi konkretan napad imali su crveno-beli preko El Fardua Bena, koji je na kraju poslao previše mlak pas.