Leonardo je čovek za trofeje! Tek što je stigao u UAE već je doneo pehar svom novom klubu!

Neke stvari se ne menjaju

Objavljeno: 11:35h

Brazilac Leonardo da Silva Souza jedan od, ako ne i najbolji stranac kojeg je Partizan imao u poslednje vreme, barem po talentu i fudbalskim kvalitetima, ovog leta preselio u tim Al Vahda, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a debi za novu ekipu je prošao kao iz snova.

Nastupio je u utakmici nacionalnog Superkupa, u borbi za prvi trofej u sezoni i odmah preuzeo ulogu heroja trijumfa njegovog tima.

Rival Al Vahdi bila je ekipa Al Aina, koja je bila na pragu katastrofe pošto su nakon prvih 45 minuta gubili sa 3:0.

Početkom drugog, trener Al Vahde uvodi Leonarda u igru, ali stvari e nisu odvijale onako kako su oni želeli.

Al Aim se vratio rezultatski u utakmicu i u periodu od 62. do 77. minuta stigao od 0:3 do 3:3!

Tim rezultatom završen je regularni deo, a odluka je pala posle penal-serije.

Poslednji, odlučujući penal za Al Vahdu izveo je upravo Leonardo i doneo trofej i veliko slavlje navijačima svog kluba.

Time se, naravno, pohvalio i na svom profilu na Instagramu, gde je objavio snimak gola odluke.

BONUS VIDEO: Bakljada posle utakmice