Iguain porazom protiv "svojih", Napoli preokretom do pobede! Torino upoznao Ronalda, Juventus rutinski sa Laciom!

SERIJA A, 2. KOLO

Prva pobeda Ronalda na stadionu u Torinu

Objavljeno: 22:43h

U drugom kolu Serije A, Juventus je na svom terenu savladao Lacio rezultatom 2:0.

Poveo je Juventus pošto je 30. minutu Miralem Pjanić sjajno natrčao i sa nekih dvadesetak metara lepo gađao donji levi ugao golmana Strakoše koji je bio nemoćan.

Dinamičnije je bilo u drugom poluvremenu, a sjajnu šansu imao je Ronaldo u 71. minutu kada je čuvar mreže Lacija sjajnom paradom sklonio loptu koja se odbila od prečke u korner.

Slavlje 'bjankonera
Slavlje "bjankonera" nakon trijumfa foto: Reuter

Ipak, četiri minuta kasnije Portugalac se našao u idealnoj situaciji da postigne svoj prvenac u dresu Juventusa, ali je nespretno dokačio loptu što je iskoristio njegov saigrač Mario Mandžukić i zakucao loptu u praznu mrežu.

Sergej Milinković Savić je odigrao veoma slab meč i bio je zamenjen u 79. minutu, a Dušan Basta nije ulazio sa klupe.

Pet golova je viđeno u Napulju, gdje je Napoli savladao Milan sa 3:2, iako je u 49. minutu gubio rezultatom 2:0.

Milan je imao dva gola prednosti pogocima Bonaventure i Kalabrije, ali mu je i to bilo premalo - Zjelinski je bio dvostruki strijelac, a tri boda "azurima" donio je Mertens.

Napolitanci su tako došli do druge pobjede, nakon što su na startu bili bolji od Lacija sa 2:1, takođe poslije preokreta.

Serija A, 2. kolo:

Subota:

Juventus - Lacio 2:0 (1:0)

Pjanić 30', Mandžukić 75'

Napoli - Milan 3:2 (0:1) Zjelinski 53, 67, Mertens 80 - Bonaventura 15, Kalabrija 49