"Marš na Drinu" ispratio crveno-bele u Salcburg: Srnić i Gobeljić srušili hrabre Brđane!

superliga, 6. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sa 2:1 ekipu Čukaričkog u 6. kolu Superlige Srbije.

Tim sa Marakane je tako nastavio stopostotan učinak u domaćem prvenstvu sa svih pet pobeda. Podsetimo, meč između Napretka i Zvezde je odložen zbog obaveza crveno-belih u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Meč je počeo prilično otvoreno, Čukarički nije došao na Marakanu da se brani, a Zvezda je prvu pravu priliku imala u 15. minutu preko Pavkova koji je centaršut Jovančića pokušao da glavom pretvori u pogodak, ali je Stevanović bio na pravom mestu.

Srnić je u 33. minutu pokušao iz slobodnog udarca da savlada bivšeg saigrača, a njegov udarac je završio preko gola. Čukarički je preko Docića imao priliku za gol, međutim njegova lopta nije našla put do ofanzivaca gostiju pa je i rezultat na poluvremenu ostao nepromenjen.

Crveno-beli dolaze do gola u 53. minutu meča posle akcije Simića i Terzića koji pravovremeno upošljava Srnića kome nije bilo teško da sa metar samo zakuca loptu u mrežu za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, prvo Pavkov, pa zatim i Docić su pokušali da se upišu u listu strelaca iz slobodnog udarca, ali su i Borjan i Stevanović bili dobro postavljeni.

Čukarički do izjednačenja dolazi u 66. minutu posle kornera gde je Borjan katastrofalno procenio let lopte, a mladom Tediću nije bilo teško da glavom pogodi nebranjenu mrežu.

Gobeljić je uspeo samo pet minuta kasnije da ponovo dovede svoj tim u vođstvo. Sjajan prodor kroz sredinu Zvezdinog univerzalca krunisao je svojim drugim golom na Marakani.

Meleg je mogao da donese i treći gol svom timu, ali stativa je spasila Čukarički novog primljenog gola u 88. minutu.

Do kraja meča nije bilo golova, a Delije su ispratile svoje ljubimce na meč generacije protiv Salcburga u sredu. U sledećem kolu Zvezda gostuje u Novom Sadu, dok će Čukarički na svom terenu dočekati Radnički iz Niša.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Kraj meča: Crvena zvezda - Čukarički 2:1

88' - Brz kontranapad Zvezde, Meleg pogađa stativu

84' - Lucidan pokušaj Bena, veoma blizu trećeg gola bila je Zvezda

71' - GOOOL: Gobeljić opet dovodi Zvezdu u vođstvo! Sjajan prodor Kraljevčanina za 2:1

70' - Ben na terenu umesto Jevtovića

67' - GOOOL: Tedić kažnjava užasnu procenu Borjana! Čukarički stiže do 1:1

61' - Silovit pokušaj Docića takođe iz slobodnog udarca, Borjan na pravom mestu

59' - Interesantno, Pavkov je pokušao iz slobodnog udarca. Ništa ozbiljno se nije dogodilo pred golom Stevanovića

58' - Prva izmena u timu sa Marakane, na terenu je Meleg umesto Jovičića

53' - GOOOL: Slavoljub Srnić dovodi u vođstvo Zvezdu! Terzić i Simić su kreirali ovu akciju.

48' - Pokušaj Savića posle centaršuta, lopta odlazi visoko preko prečke

21:35 - Počelo je drugo poluvreme

Poluvreme: Crvena zvezda - Čukarički 0:0

39' - Srđan Babić je zaradio žuti karton

38' - Solidna prilika za Čukarički, Docićeva lopta nije stigla do igrača gostiju, rezultat ostaje nepromenjen

35' - Hrabar pokušaj Srnića iz "slobodnjaka", ali preko gola

33' - Slobodan udarac za Zvezdu na ivici šesnaesterca, Simić je oboren

20' - Pavkov je dobio nezgodan udarac u nos. Lekarski tim Zvezde je morao da mu zaustavi krvarenje.

15' - Jovančić pa Simić koji centrira pravo na glavu Pavkova, a ovaj sa par metara građa direktno u Stevanovića. Ostaje 0:0

12' - Birmančević sjajnim solo-prodorom ulazi u šesnaesterac, ali prilikom pokušaja šuta mladi vezista se spetljao i promašio "ceo fudbal"

10' - Bogosavac spretnom reakcijom izbacuje loptu u korner

7' - Dinamičan početak meča na Marakani, Čukarički nije stigao sa belom zastavom na ovaj duel

5' - Simić je bio u prilici posle dobre lopte Jovančića, ali Stevanović mudro pušta loptu u gol-aut

20:30 - Utakmica je počela

19:55 - Sastav crveno-belih:

19:35 - Nekoliko bivših igrača Crvene zvezde je igralo za Čukarički, uključujući i trenera Milojevića koji sa ekipom sa Banovog brda ima osvojen Kup Srbije: