RADNIČKI OZBILJNO ISTIČE KANDIDATURU ZA TITULU! Lalatovi momci pregazili Spartak, Mačva slavila u Surdulici! (FOTO)

Superliga, 5. kolo

Druga utakmica dana odigrava se u Surdulici, a gost je Mačva

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su u Kuli subotički Spartak sa 4:1 u prvoj današnjoj utakmici petog kola Superlige Srbije.

Subotičani su protiv Radničkog na teren izašli u nešto oslabljenom sastavu zbog povreda nekoliko igrača, ali i posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evropa.

Ekipa Nenada Lalatovića je to u potpunosti iskoristila i upisala treći uzastopni trijumf u domaćem prvenstvu.

Nenad Lalatović
Nenad Lalatović foto: Starsport©

Nišlije su povele pogotkom Nermina Haskića u 28. minutu na asistenciju Petra Grbića, da bi Aleksandar Stanisavljević u 35. iz jedanaesterca udvostručio prednost.

Radnički je u drugom poluvremenu potvrdio trijumf, i to posle golova Lazara Ranđelovića u 51. i Haskića u 74. minutu.

Spartak je u 87. minutu samo uspeo da ublaži poraz pogotkom Bojana Čečarića.

Nišlije su na deobi prvog mesta sa Crvenom zvezdom, koja takođe ima 12 bodova, ali i utakmicu manje, dok je Spartak 14. sa tri.

Fudbaleri Mačve pobedili su u Surdulici Radnik sa 1:0, u poslednjem meču petog kola Superlige Srbije.

Jedini gol na utakmici postignut je u 29. minutu kada je Đorđe Šušnjar savladao Nikolu Vasiljevića i tako postavio konačan rezultat.

Mačva je sedma na tabeli Super lige Srbije sa sedam bodova, dok je Radnik 11. sa šest.

Subota:

Čukarički – Proleter 1:0 (0:0)

(Kajević 81)

Voždovac – Dinamo Vranje 2:0 (0:0)

(Pavlović 69, Stuparević 73)

Mladost – Zemun 2:1 (0:1)

(Odita 63, Radivojević 70 – Stojković 27)

Vojvodina – Bačka 2:0 (0:0)

(Đurić 70, Okeuhije 80)

Nedelja:

Spartak – Radnički 1:4 (0:2) (Ćećarić 85 – Haskić 28,74 Stanisavljević 35 penal, Ranđelović 52)

Radnik – Mačva 0:1 (0:1)