MARKO JE BIO BAŠ DOBAR: Klop promenio Grujiću poziciju protiv Torina! Maksimović pogodio za Napoli! (VIDEO)

Prijateljske utakmice

Veliki broj prijateljskih utakmica je odigran u utorak

Nastavili su se prijateljski susreti evropskih klubova širom sveta, a Liverpul je imao generalnu probu pred početak Premijer lige na svom "Enfildu" protiv Torina za koji je nastupio Saša Lukić.

I slavili su "crveni" 3:1 golovima golovima Firmina, Vajnalduma i Staridža, a na meču je zaigrao i naš Marko Grujić.

Njega je Jirgen Klop uveo na startu drugog poluvremena zajedno sa Džerdanom Šaćirijem, ali ga je postavio na poziciju štopera, jer nije imao dovoljno igrača na toj poziciji da iskoristi za ovaj meč.

- Bili smo dobri, iako su mnogi tvrdili da ćemo imati problema jer 'nemamo štopera'. Dva koja su mogla - igrala su. Igrao je dobro tu i Marko (Grujić), pa i Fabinjo. Dakle, sve je okej. Predsezona je bila dobra, no mnogo više se radujemo onome što sledi - rekao je posle utakmice očigledno zadovoljni Jirgen Klop.

Na turneji po SAD, Real Madrid je lako izašao na kraj sa Romom 2:1, a Garet Bejl je konačno po Ronaldovom odlasku uspeo da izađe iz njegove senke.

Velšanin je upisao asistenciju Marku Asensiju za prvi pogodak, a potom je i sam postigao gol.

Kevin Strotman je ublažio poraz "vučice" za koju je 70 minuta igrao i Aleksandar Kolarov.

Nikola Maksimović postigao je gol za Napoli u pobedi nad Borusijom iz Dortmunda.

Srpski defanzivac je počeo u startnoj postavi, a pogodak je dao u 29. minutu nakon što je prethodno već na startu meča Milik doneo prednost Napolitancima.

Maksimilijan Filip je smanjio na 2:1, ali je konačan trijumf italijanske ekipe obezbedio Hoze Kaljehon.

Čelsi je tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao Lion pošto za 90 minuta nije bilo golova.