HRABRI RADNIČKI POKLEKAO PRED MAKABIJEM! Meraklije neporažene u Nišu, ali ostale bez Evrope! (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA LE

U Sarajevu, istoimeni klub poražen je od Atalante sa 0:8, iako je u prvom meču u Bergamu bilo 2:2, dakle, ekipa iz BiH je imala prednost gola u gostima...

Fudbalski klub Radnički završio je danas kontinentalno takmičenje, eliminacijom od Makabija u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa. Radnički je posle poraza sa 2:0 u prvoj utakmici, u revanšu na svom stadionu igrao 2:2 sa izraelskim klubom.

Makabi je vodio autogolom Radovana Pankova u 33. i pogotkom Elirana Atara u 38. minutu, a nerešen rezultat klubu iz Niša doneo je Aleksandar Stanisavljević u 44. i 58. U prvih pola sata igre, pred oko 10.000 navijača na Čairu, obe ekipe su mogle do pogotka, Radnički preko Haskića i Grbića, dok je veliku šansu za Makabi propustio Kjartanson.

Ekipa Vladimira Ivića je u 33. minitu stigla do prednosti autogolom Pankova koji je loše intervenisao na nekoliko metara od svog gola i poslao loptu iza leđa Živkovića.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2, pogodio je Atar i tako praktično stavio tačku na ovaj dvomeč.

Radnički se ipak nije predavao, igrao je za što bolji utisak u evropskim takmičenjima posle 35 godina i to se isplatilo u 44. minutu. Stanisavljević je lepo šutirao i pogodio sa oko 20 metata za 1:2. Minut kanisije Nišlije su mogle i do izjednačenja ali je udarac Haskića sa par metara sjajno zaustavio Rajković. Radnički je u nastavak utakmice ušao ofanzivnije i borbenije pa je u 58. minutu stigao do izjednačenja. Ranđelović je proigrao Stanisavljevića koji je drugi put na meču savladao Rajkovića.

Ekipa Nenada Lalatovića je do kraja meča pokušavala da stigne makar do još jednog gola i pobedom se oprosti od Evrope, nije uspela u tome, ali je ispraćena velikim aplauzom niške publike.

Evo svih rezultata ove večeri...

U Sarajevu, istoimeni klub poražen je od Atalante sa 0:8, iako je u prvom meču u Bergamu bilo 2:2, dakle, ekipa iz BiH je imala prednost gola u gostima, što je zaista moralo da se posebno napomene....

Laci - MOLDE 0:2 - (Aursnes 41, Štrand 45+1) - prvi meč 0:3

ALAŠKERT - Sutjeska 0:0 - prvi meč 1:0

AEK LARNAKA - Dandalk 4:0 - (Tričkovski 13, 38, Tete 21, Žoao Tomas 87) - prvi meč 0:0

TRENČIN - Gornjik 4:1 - (Lorens 10, Čataković 20, 90, Azango 59 - Angulo 60) - prvi meč 1:0

Slavija Sofija - HAJDUK SPLIT 2:3 - (Ivanov 45.penal, Jomov 70 - Jurić 25, Čaktaš 55. penal, 87) - prvi meč 0:1

Trakai - PARTIZAN 1:1 - (Osipov 9 - Miletić 45+3) - prvi meč 0:1

DINAMO MINSK - Dunajska Streda 4:1 - (Nikolić 19, 45, Kvaščinski 47, Ivanov 51. penal - Vida 73) - prvi meč 3:1

Flora - APOEL 2:0 - (Kams 32, Pum 37) - prvi meč 0:5

Valeta - ZRINJSKI 1:2 - (Borg 56 - Barišić 31, Filipović 66) - prvi meč 1:1 /Borg 56 - Barišić 31, Filipović 66/

Lilestrem - LASK LINC 1:2 - (Olsen 79 - Goginger 35, Teteh 65) - prvi meč 0:4

Heken - RB LAJPCIG 1:1 - (Irandust 85 - Bruno 47) - prvi meč 0:4

Admira - CSKA Sofija 1:3 - (Bakiš 55 - Murideš 14, 53, Žoržinjo 81) - prvi meč 0:3

Linkoln - TNS 1:1 - (Montesinos 41 - Ebe 82) - prvi meč 1:2

Sparta Prag - SPARTAK SUBOTICA 2:1 - (Šural 28, Plavišić 66 - Čečarić 75. penal) - prvi meč 0:2

Vaduc - ŽALGIRIS 1:1 - (Dosu 34 - Simković 66) - prvi meč 0:1

MARIJUPOLJ - Đurgarden 2:1 posle produžetaka (1:1, 0:0) - (Pihaljonok 63, Fomin 97, Bađi 77) - prvi meč 1:1

APOLON LIMASOL - Željezničar 3:1 - (Papulis 2, 57. penal, 90 - Zec 43) - prvi meč 2:1

PROGRES - Honved 2:0 - (De Almeida 21. Markes 84) - prvi meč 0:1

AIK - NORDSJILAND 0:1 - (Skov Olsen 29) - prvi meč 0:1

Atromitos – DINAMO BREST 1:1 - (Manusos 62 – Nehajčik 90) - prvi meč 3:4

SLOVAN BRATISLAVA - Balzan 3:1 - (Čavrić 7, Andraž Šporar 70, 71 – Kadu 77) - prvi meč 1:2

VITESE - Vitorul 3:1 - (Klark-Salter 23, Linsen 48, Berens 77 – Draguš 50) - prvi meč 2:2

BEŠIKTAŠ - B-36 Toršavn 6:0 - (Larin 31, 61, 79 Erkin 44, Ozjakup 74, Lav 90pen) - prvi meč 2:0

Asteras - HIBERNIJAN 1:1 - (Cilanidis 56 – Mekgin 53) -prvi meč 2:3 /Cilanidis 56 – Mekgin 53/

Vikingur – TORPEDO KUTAISI 0:4 - (Lacni 10, Kobahidze 24, Azacki 58, Kapanadze 81) - prvi meč 0:3

KOPENHAGEN - Stjarnan 5:0 - (Fišer 4, Holse 24, Kodro 39, 47, 75) - prvi meč 2:0

Sarajevo – ATALANTA 0:8 - (Palomino 4, Pesina 14, Masijelo 18, Gomez 27, 38, Barou 51, 70, 86) - prvi meč 2:2

MARIBOR - Čikura 1:0 - (Zahović 70)- prvi meč 0:0

Domžale – UFA 1:1 - (Bizjak 51 – Jokić 87) - prvi meč 0:0

FCSB – Rudar 4:0 (1:0) - Tanase 22, Morutan 49, Koman 68, Benzar 90 - prvi meč 2:0

La Fjorita – SPARTAKS JURMALA 0:3 - (Smit 26, 65, Agire 45) - prvi meč 0:6

Drita - DIDELANŽ 1:1 - prvi meč 1:2

AZ Alkmar – KAIRAT 2:1 - (Til 41, Kopmejners 90pen – Islamhan 28pen) - prvi meč 0:2

SAPRSBORG - Sankt Galen 1:0 - (Mortensen 31) - prvi meč 1:2

GLAZGOV RENDŽERS - Osijek 1:1 - (Katić 53 – Barišić 89) - prvi meč 1:0

BORDO - Ventspils 2:1 - (Kamano 9, Kunde 48 – Akinjemi 65) - prvi meč 1:0

Radnički Niš – MAKABI TEL AVIV 2:2 - (Stanisavljević 24, 58 – Pankov 33, Atar 38) - prvi meč 0:2

Rio Ave – JAGJELONIJA 4:4 - (Galeno 27, 45, 63, Furtado 84 – Šeridan 6, Romančuk 56, Pospišil 74, Romančuk 79) - prvi meč 0:1

Krusejders – OLIMPIJA 1:1 (1:1) - (Hitli 41 – Kapun 15) - prvi meč 1:5

Ujpešt – SEVILJA 1:3 - Zoter 77 - Sarabija 35, 50, Murijel 83 - prvi meč 0:4

BONUS VIDEO: "Ne može nam niko ništa" u izvedbi zlatnih Delfina