PRVENAC DUŠANA TADIĆA ZA AJAKS: Osveta Marka Nikolića i Partizanovaca Ludogorecu! (VIDEO)

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Gotova je druga runda kvalifikacija za najjače evropsko klupsko takmičenje

Marko Nikolić je konačno uspeo da se osveti Ludogorecu. Nekadašnji strateg Partizana izbacio je bugarskog šampiona u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sa svojim Videotonom i uradio ono što mu svojevremeno nije pošlo za rukom sa crno-belima.

Posle prvog meča bez golova u Razgradu, mađarski šampion je uspeo da trijumfuje minimalnim rezultatom na "Puškaš areni" i domogne se 3. runde kvalifikacija za elitno evropsko takmičenje.

Strelac jedinog pogotka bio je Anel Hadžić u 45. minutu, ali je ključni momenat meča bio pet minuta ranije kada je Misiđan zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona.

Upravo to je izazvalo veliki revolt kod bugara i u njihovoj javnosti, jer mu je druga javna opomena pokazana zbog simuliranja, iako je on pao i nije tražio jedanaesterac. Prvi karton je dobio jer je odbijao da se skloni na propisanu udaljenost prilikom izvođenja slobodnog udarca za domaćina.

I drugi Srbi su se radovali ove noći sa svojim timovima. Kao što ste već mogli da pročitate Aleksandar Prijović je ponovo bio strelac u novoj pobedi PAOK-a nad Bazelom 3:0.

Pored njega pogotke su postigli još i Varela i El Kaduri.

Svoj prvenac u dresu Ajaksa postigao je Dušan Tadić u trijumfu nad Šturmom u Gracu 3:1, a posle asistencije Mazrauija. Druga dva gola bila su delo legendarnog Huntelara.

Antonio Rukavina je sa Astanom izborio nerešen rezultat 0:0 sa Midtjilandom u gostima i zahvaljujući pobedi u prvom meču 2:1, kazahstanski prvak nastavlja borbu za grupnu fazu Lige šampiona.