ZNAMO JOŠ DVA UČESNIKA TREĆE RUNDE: Dinamo i Škendija sigurni, čeka se Zvezdin rival!

kvalifikacije za ligu šampiona

Plasmane su zabeležili već rezultatima iz prve utakmice

Objavljeno: 21:53h

Odigrana su dva meča kvalifikacija za Ligu Šampiona, posle kojih su nampoznati novi učesnici trećeg kola.

Dinamo odigrao je nerešeno u Izraelu protiv Hapoel Ber-Šive kao i Šerif i Škendija. U prvim utakmicama bilo je 5:0 odnosno 1:0.

Zarepčani su remizirali rezultatom 2:2, Hapoel je poveo sa 2:0 golovima Ogua i Mamana i tako nagovestio mogući preokret, ali su u drugom poluvremenu Budimir i Hajrović doneli izednačenje i srušili nade domaćih za prolaskom u treću rundu.

Šerif iz Tiraspolja je utakmicu krenuo jureći minimalnu pobedu Makedonaca, ali je na kraju to ispalo bezuspešno i utakmica je završena bez pogodaka pa je dalje prošla ekipa Škendije.

Ekipa iz glavnog grada Hrvatske će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz dvomeča između Astane i Mitjelanda (2:1), a drugi klub iz komšiluka će ići na Red Bul iz Salcburga koji se uključuje u kvalifikacije od trećeg kola.

Zvezdi naredni protivnik biće poznat malo kasnije, a naredni rival će po svemu sudeći biti Spartak iz Trnave koji protiv Legije u gostima brani prednost iz prve utakmice (2:0), trenutno je u Varšavi na poluvremenu nerešeno (0:0).