RADNIČKI JE PAO NA MARAKANI: Zvezda kontroverznim golom Rodića i penalom Bena do druge pobede u Superligi! (VIDEO)

Superliga Srbije, 2. kolo

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u našem "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 21:13h

Crvena zvezda je pobedila Radnički iz Niša 2:0 u prvom ovosezonskom, da tako kažemo, evropskom derbiju u Srbiji.

Crveno-beli su na svom stadionu stigli do druge pobede u Superligi ove sezone, ali će se o njoj itekako pričati narednih dana zbog načina na koji je ostvarena.

Razlog što će biti bure narednih dana jeste prvi pogodak šampiona Srbije na ovom meču koji je postigao Rodić na samom početku, u 9. minutu utakmice.

Dejan Meleg
Dejan Meleg foto: Starsport©

Svi su bili ubeđeni da se bek crveno-belih našao u ofsajdu, međutim, pomoćni sudija nije podigao zastavicu, a glavni arbitar je uvažio njegovo mišljenje i priznao pogodak iako je Rodić daleko bio najbliži golmanu Nišlija.

Razlog za to je ste jedno od tumačenja pravila, pošto je lopta na svom putu udarila igrača Radničkog Bondarenka koji je hteo da je izbije i tako stigla do Rodića, pa su arbitri ocenili to kao da nije nedozvoljena pozicija.

Miloš Degenek u duelu sa Stojanovićem
Miloš Degenek u duelu sa Stojanovićem foto: Starsport©

Inače, kombinovani sastav Zvezde koji je izveo Milojević nije toliko blistao na ovom meču i nisu lako došli do pobede, pogotovo što su Nišlije u nekoliko navrata ozbiljno zapretile preko Mrkića koji se našao u dobrim prilikama da postigne pogodak.

Ipak, tačku na meč stavio je Ben sa penala u 92. minutu nakon što je prethodno Gobeljić oboren u šesnaestercu gostiju, a arbitar pokazao na "belu tačku".

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 2:0 (Rodić 9, Ben 90+2p)

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić, Meleg (od 54. Srnić), Ebisilio, Jevtović (od 54. Ben), Stojiljković (od 74. Joveljić).

Radnički Niš: Živković, Aksentijević, Bondarenko, Pankov, Stanković, Noma, Mićić (od 68. Jovanović), Ranđelović, Stojanović (od 61. Stanisavljević), Grbić, Mrkić (od 58. Nikodijević).

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u našem "lajv blogu" na Espresu.

TOK MEČA

90+2. minut - GOOOL! Ben sa penala postiže pogodak i overava trijumf crveno-belih.

Prethodno je srušen Gobeljić s leđa u šesnaestercu Radničkog.

60. minut - Grbić je imao priliku da iz slobodnjaka sa nekih 20ak metara ugrozi gol Zvezde, ali nije uspeo. Minut kasnije crveno-beli dolaze do prilike, ali se Krstičić i Jovančić ne snalaze najbolje i Živković nekako dolazi do intervencije.

Petar Grbić
Petar Grbić foto: Starsport©

51. minut - Dobra prilika za Mrkića koji je glavom šutirao, ali neprecizno.

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena!

Nikola Stojiljković
Nikola Stojiljković foto: Starsport©

43. minut - Sada Nišlije traže jedanaesterac posle duela Mrkića sa Rodićem. Napadač Radničkog je bio u stopostotnoj šansi, ali se spetljao sa lopto, malo ga je zakačio i defanzivac Zvezde u duelu, pa su zbog toga iz Niša tražili penal, ali sudija nije reagovao.

35. minut - Umalo Rodić da stigne do drugog gola. Sjajno je šutirao iz slobodnog udarca pod prečku, ali je golman Živković krajnjim naporom izbacio loptu preko gola.

Marko Gobeljić
Marko Gobeljić foto: Starsport©

32. minut - Strašan sudar Petra Grbića i Milana Borjana sada. Nije mogao da se zaustavi u klizećem ofanzivac Nišlija i došlo je do sudara posle koga su obojica igrača ostali da leže na zemlji u bolovima.

Nakon ukazivanja pomoći od strane lekarskih timova, obojica su se pridigli i nastavili meč.

Sudar Milana Borjana i Petra Grbića
Sudar Milana Borjana i Petra Grbića foto: Printscreen/Arena Sport 1

27. minut - Velika prilika za Gobeljića posle dodavanja Ebesilija, odlično se driblingom oslobodio bek crveno-belih, ali potom loše šutirao iskosa.

10. minut - GOOOL! Crvena zvezda vodi i to vrlo kontroverznim golom Milana Rodića! Jasno je da je bio najbliži golmanu defanzivac Zvezde, ali je lopta na svom putu udarila Bondarenka i skrenula pa je stigla do njega. Nišlije su napale glavnog i pomoćnog sudiju tražeći da bude dosuđen ofsajd, ali sudija je zastavica ostala dole i sudija je ostao pri svojoj odluci.

19.00 - Poslednja informacija koja je stigla glasi da trener Radničkog Nenad Lalatović neće moći da vodi ekipu na ovoj utakmici zato što mu je pozlilo. Umesto njega ekipu će voditi pomoćnici Vidak Bratić i Dragan Šarac.

Nenad Lalatović ne vodi Radnički protiv Zvezde jer mu je pozlilo
Nenad Lalatović ne vodi Radnički protiv Zvezde jer mu je pozlilo foto: Beta/Branislav Božić

18.45 - Evo i sastava za koje su se opredelili treneri Milojević i Lalatović na startu meča.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić, Meleg, Ebesilio, Jevtović, Stojiljković.

Radnički Niš: Živković, Aksentijević, Bondarenko, Pankov, Stanković, Noma, Mićić, Ranđelović, Stojanović, Grbić, Mrkić.