PREGLED SUBOTNJIH MEČEVA SUPERLIGE: Prve pobede u sezoni za Proleter, Čukarički, Mladost i Mačvu! (FOTO)

Super liga Srbije

Subotnje popodne drugog kola Super lige, proteklo bez većih iznenađenja

Objavljeno: 21:45h

Novajlija u Super ligi Srbije, novosadski Proleter ostvario je danas prvu pobedu u najjačem rangu srpskog takmičenja, a prve trijumfe u novoj sezoni upisali su i fudbaleri Čukaričkog, Mladosti i Mačve.

Proleter je na stadionu "Karađorđe" u uzbudljivoj utakmici do pobede od 2:1 nad Voždovcem došao u 87. minutu, a gol odluke postigao je Nemanja Čović.

Domaćin je prethodno poveo preko Milan Mirosavljev u 48. minutu, da bi izjednačenje Voždovcu doneo Filip Stuparčević u 61.

Novosadska ekipa je tako u drugom kolu Super lige stigla do prve pobede, ali ujedno i prvih bodova, te je sada 10. s tri boda, koliko ima i šestoplasirani Voždovac, ali i bolju gol razliku.

Čukarički je u gostima protiv Rada na Banjici pobedio sa 3:0, a strelci za ekipu Sime Krunića bili su Samjuel Ovusu u 35. minutu, Luka Stojanović u 73 i Marko Docić u 86. "Brđani" su ovom pobedom, makar do sutra, došli do prvog mesta Super lige Srbije, pošto sada imaju četiri boda i najbolju gol razliku, dok je Rad pretposlednji, 15. bez bodova.

Mladost je na domaćem terenu u Lučanima takođe došla do prve pobede u sezoni, a do trijumfa nad Radnikom iz Surdulice došli su golom Vladimira Radivojevića u 51. minutu.

Ekipa iz Lučana takođe ima četiri boda, ali i lošiju gol razliku od Čukaričkog, pa je na drugom mestu, dok je Radnik deveti s tri.

Mačva je u Šapcu sa 1:0 pobedila kruševački Napredak, a jedini gol na utakmici postigao je Petar Gigić u 35. minutu.

Mačva i Napredak takođe imaju po tri boda, te se nalaze na šestom, odnosno sedmom mestu.

Ranije danas Zemun i Vojvodina igrali su nerešeno 1:1.

BONUS VIDEO: AUUU! NEĆETE VEROVATI SOPSTVENIM OČIMA! Ovo je najluđi koš koji ste ikada videli!