LŠ: Ćorci u Razgradu, Helsinki se osunčao u Belorusiji, Tadić prvi put u dresu Ajaksa! (FOTO)

KVALIFIKACIJE

Srpski internacionalac Dušan Tadić debitovao je za Ajaks ulaskom u igru u 66. minutu umesto strelca drugog gola

U sva tri meča kvalifikacija za Ligu šampiona koja su počela od 19:00 nije postignut ni jedan gol i sve tri su završene rezultatom 0:0

Bugarski Ludogorec ostao je bez pobede na domaćem terenu protiv Videotona iz Mađarske, koji vodi Marko Nikolić.

Za Mađare su sa klupe ušli i Lazović i Šćepović, ali nisu uspeli da naprave razliku koja je bila potrebna njihovoj ekipi. Ludogorec je dominirao tokom većine duela, ali nije uspeo da postigne gol.

Albanski Kukeši je nekako uspeo da odoli Karabagu iz Azerbejdžana i 'izvuče' remi na domaćem terenu protiv protivnika koji je bio veliki favorit pre meča. Na utakmici su se istakli očajni napadi ekipa, s obzirom da je Kukeši uputio dva šuta na gol, dok je tako nešto gostima pošlo za rukom pet puta.

Vicešampion Holandije Ajaks savladao je austrijski Šturm sa 2:0 (1:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za elitno takmičenje. Domaćin je na "Johan Krojf Areni" odigrao autoritativno od prvog do poslednjeg minuta, a golove za trijumf Ajaksa postigli su Hakim Hijeh i Lase Šene.

Srpski internacionalac Dušan Tadić ušao je u igru u 66. minutu umesto strelca drugog gola, a prvi takmičarski nastup u novoj sezoni za Ajaks je upisao i Dejli Blind

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA:

Utorak:

Astana – Midtjiland 2:1 (1:0) /Klajhesler 31, 90+4 – Vikhajm 51/

Kluž – Malme 0:1 (0:1) /Strandberg 45/

PAOK – Bazel 2:1 (1:0) /Kanas 32, Prijović 80 – Ajeti 82/

Dinamo Zagreb – Hapoel Ber Ševa 5:0 (2:0) /Hajrović 22, Orsić 28, Ademi 51, 62, Hodžić 82/

Škendija – Šerif 1:0 (1:0) /Ibraimi 24/

Crvena zvezda – Suduva 3:0 (2:0) /Ebesilio 23, Radonjić 35, 58/

Legija – Spartak Trnava 0:2 (0:1)